Tos dienos niekada nepamiršime!

2019-01-11

 

 

 

 

Sausio 11 dieną Plungės rajono savivaldybėje pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ pagerbtas 1991 metų sausio 13-ą sostinėje žuvusiųjų atminimas. Tą dieną sovietiniai kariniai daliniai Vilniuje šturmavo strateginius objektus ir siekė Lietuvoje įvykdyti valstybės perversmą. Dėl ginklo panaudojimo per sausio įvykius 14 žmonių žuvo, šimtai buvo sužeisti.

Sausio 13-osios aukų atminimas Savivaldybėje buvo pagerbtas tylos minute. Taikių žmonių žūties ir tos dienos įvykių ją išgyvenusieji niekada nepamirš. Kiekvienais metais, minint sausio 13-ą, jaunimui perduodamas vyresniųjų priesakas išsaugoti tai, kas Lietuvoje buvo sukurta širdimi ir tikėjimu.

Penktadienio rytą Plungės jaunimo organizacijų nariai kiekvienam, įžengusiam į Plungės savivaldybės pastatą, ant krūtinės prisegė po neužmirštuolę. Tai jau ne pirmus metus organizuojama akcija, kurios metu per Laivės gynėjų dieną  šiuo simboliu pagerbiamas gynusių Lietuvos laisvę ir išsaugojusių jos nepriklausomybę atminimas. Ši kukli gėlelė tapo sausio 13-osios atminimo simboliu.

Nuo 8 valandos ryto kabinetuose, ant palangių, buvo uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės.

Salėje sausio 13-osios įvykių atminimais pasidalinęs meras Audrius Klišonis kalbėjo, jog  niekada nepamirš televizijos diktorės Eglės Bučelytės per bokšto šturmą prieš nutrūkstant transliacijai ištartų žodžių – „mes dar gyvi“… Tačiau tam, kad valstybė atsistotų ant kojų, kad atkreiptų į save viso pasaulio dėmesį, reikėjo, pasirodo, ir žmonių aukų!

„Stovėjome Baltijos kelyje, stovėjome prie Aukščiausiosios Tarybos, televizijos bokšto. Tie įvykiai labai svarbūs ir jų dėka sugebėjome išlaikyti kryptį į vieną mums visiems bendrą tikslą – gyventi laisvoje šalyje, – kalbėjo meras A. Klišonis. – Šiandien džiaugiuosi pilietišku Plungės jaunimu, aktyviais, žingeidžiais maksimalistais. Jie kitokie nei mes, tačiau myli Lietuvą“.

Prisiminimais apie sausio 13-ą pasidalino Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vyr. specialistas Antanas Gedrimas ir Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis, kurie tais  metais buvo Vilniaus aukštųjų mokyklų studentai ir budėjo prie pastatytų barikadų ir degančių laužų. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas prisiminė, jog su bendraminčiais Plungėje sausio 13-osios naktį buvo pasiruošęs senu Kamaz-u užstatyti tiltą per Babrungą, jei būtų gavę signalų, jog iš karinio miestelio juda karinė technika.

Įvykių dalyviai kalbėjo jautę savotišką jausmą, kurį net šiandien sunku įvardyti. Baimės tomis lemtingomis Lietuvai dienomis nebuvo, veikiau ryžtas, kad reikia padaryti kažką svarbaus…

„Patriotizmas širdy arba yra, arba jo nėra“, – šiais žodžiais sausio 13-osios aukoms atminti skirtą bendrą rytą Savivaldybės salėje baigė meras A. Klišonis.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.