Tinkamas atliekų tvarkymas – kiekvieno iš mūsų pareiga

2019-06-20

Birželio 12 d. pavakarę Jėrubaičių sąvartyne  mechaninio biologinio atliekų apdorojimo (MBA)  gamyklos patalpose  iškilo incidentas – pasklido neaiškios kilmės baltos spalvos milteliai.   

Gaila, bet tai ne pirmas kartas, kai tarp  mišrių komunalinių atliekų randami maišai su  cheminėmis medžiagomis. Incidentas ne tik sutrikdė  gamyklos darbą, bet ir išgąsdino darbuotojus. To buvo galima išvengti, jeigu Telšių regiono gyventojai elgtųsi sąmoningai ir į mišrių komunalinių atliekų konteinerius nemestų bet ko. Maišas su cheminėmis medžiagomis privalėjo būti pristatytas į  atliekų priėmimo aikštelę, kur laikomos pavojingos atliekos.

 Šiuo metu  likviduojami  neatsakingo atliekų šalinimo padariniai – vyksta mechaninio biologinio atliekų apdorojimo gamyklos patalpų valymo darbai.

Pasikartojantys „radiniai“ bendrame mišrių komunalinių atliekų sraute privertė sugriežtinti kontrolę. Akivaizdu, kad Telšių regiono gyventojai rūšiuoja vangiai, todėl periodiškai bus tikrinami konteineriai, radus netinkamų atliekų, pažeidėjai baudžiami. 

Gyventojai turėtų nepamiršti, kad tinkamas atliekų tvarkymas yra jų pareiga ir atsakomybė, kurią reglamentuoja Savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklės.

 

 

 

UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ administracijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.