Tikrinta, kaip laikomasi Atliekų tvarkymo taisyklių

2021-06-21

Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Roberta Jakumienė, UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ atliekų tvarkymo specialistas kontrolierius Viktoras Ronkys, Platelių seniūnas Robertas Šimkus ir Žemaičių Kalvarijos seniūnas Liudas Gricius 2021 m. birželio 18 d. įvykdė prevencinį patikrinimą, kurio metu buvo vertinta, kaip kaimo turizmo sodybos ir apgyvendinimo bei maitinimo paslaugas teikiančios įmonės yra pasiruošusios vasaros sezono metu priimti poilsiautojus.

Patikrinimo metu buvo aiškinamasi, ar veiklos vykdytojai yra apsirūpinę reikiamo kiekio ir tūrio komunalinių atliekų konteineriais. Atsakingi specialistai paslaugų teikėjams išdalijo parengtą informaciją, kur kreiptis dėl mišrių komunalinių atliekų ir pakuočių atliekų konteinerių išdavimo. Specialistai paslaugų teikėjams priminė, kad būtina atlikti pirminį atliekų rūšiavimą jų susidarymo vietoje.  

Prevencinis patikrinimas buvo organizuojamas dėl to, jog jau daugelį metų yra stebima tendencija, kad pas kai kuriuose paslaugų teikėjus susikaupusios atliekos išmetamos į bendrojo naudojimo konteinerius, kurie pastatomi viešųjų poilsiaviečių stovyklautojams. Dėl tokio neatsakingo elgesio konteineriai nuolatos būna perpildomi.

Po dviejų savaičių numatyta vėl organizuoti prevencinį patikrinimą ir įvertinti situaciją, ar paslaugų teikėjai atsižvelgė į specialistų nurodymus pasirūpinti reikiamo kiekio ir tūrio komunalinių atliekų konteineriais.

Primename, kad už Plungės rajono savivaldybės tarybos patvirtintų Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus gresia baudos.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.