Telšių regiono atliekų tvarkymo centro valdybos posėdyje – apie dar vieną UAB „Veistas“ ieškinį

2020-02-19

 

 

Vasario 19 dieną Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) direktorius Vidimantas Domarkas sukvietė TRATC valdybos narius, žiniasklaidos atstovus ir informavo, kad gavo ieškinį iš UAB „Veistas“, kuris veikia Jėrubaičiuose pastatytoje mišrių komunalinių atliekų mechaninio-biologinio apdorojimo gamykloje (MBA) ir rūšiuoja mišrias komunalinės atliekas, atskiria  ir sutvarko bioskaidžią dalį bei metalą, plastiką, stiklą ir popierių.

TRATC direktorius V. Domarkas informavo valdybą, jog vasario 14 dieną gavo ieškinį, kuriame UAB „Veistas“ prašo priteisti 111 653 eurų, kuriuos, neva, įmonė būtų gavusi, jei būtų Jėrubaičiuose gaminusi elektros energiją ir ją pardavusi bei 134 700 eurų, kuriuos būtų gavusi, jei būtų pardavusi antrines žaliavas, kurių dėl gyventojų sąmoningumo į mišrių atliekų konteinerius patenka vis mažiau, taip pat – 150 066 eurus negautų pajamų. UAB „Veistas“ traktuoja, jog patyrė 396 420 eurų nuostolio, šią sumą tikisi iš TRATC prisiteisti.

TRATC valdybos pirmininkė Laima Nagienė pažymėjo, kad su UAB „Veistas“ tenka bylinėtis ir kitu klausimu – dėl atliekų priėmimo į MBA įrenginius mokesčio didinimo. Šioje byloje teismo posėdis turėtų įvykti kovo 12 dieną. Valdybos pirmininkė išreiškė nuomonę, kad su šia byla susijęs ir naujas ieškinys: jei „Veistas“ pralaimės teisme bylą dėl skaičiuoklės, bylinėsis toliau dėl neva negautų pajamų.

Valdybos narys Mindaugas Kaunas priminė, kad Plungės rajono savivaldybės iniciatyva buvo atliktas TRATC veikos auditas, kurio metu tikrintojai klausė, kodėl Jėrubaičiuose iš sąvartyne susidarančių dujų negaminama elektros energija, nors tam yra visos sąlygos ir reikiami įrenginiai. Tuomet buvo gautas paaiškinimas, kad gaminti elektros energiją „Veistui“ ekonomiškai nenaudinga!

„Nereikia nei stengtis geriau dirbti, nei geriau rūšiuoti, nei gaminti, nei investuoti, svarbu turėti gerus teisininkus ir bylinėtis, – piktinosi „Veisto“ veiksmais V. Domarkas. – TRATC užduotis bus priversti „Veistą“ dirbti ir įrodyti, kad „Veistas“ nedirbo, kaip buvo susitarta“.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.