Tęsiamas kultūrinis bendradarbiavimas su Prancūzijos Respublikos ambasada

2018-05-28


 

 

Gegužės 25 d.  Plungėje lankėsi Prancūzijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Philippe Jeantaud. Garbingą svečią ir jo komandos narius Savivaldybėje priėmė meras Audrius Klišonis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vida Saukalienė.

Dar prieš metus, pasibaigus pirmą kartą surengtai Prancūzų kultūros savaitei, su ambasadoriumi Philippe Jeantaud bei Prancūzų instituto vadovu Jean Marie-Sani buvo sutarta, jog šiemet, minint Lietuvos valstybės šimtmetį, Plungėje bus surengta tarptautinė konferencija istorinių parkų priežiūros tema. Tad susitikimo metu buvo nutarta, jog konferencija  Plungėje bus organizuojama spalio 5 d. Ambasadorius pasiūlė konferencijoje aptarti Prancūzijos istorinių paminklų apsaugos reglamentavimą, jų saugojimą, viešojo sektoriaus pagalbą, viešų ir privačių nuosavybių savininkų prievoles; apžvelgti paveldo parkų ir sodų istoriją, išskiriant E. Andre parkus, padiskutuoti parkų atnaujinimo klausimais, analizuoti Lietuvos parkų problematiką, remiantis konkrečiais dalyvių pranešimais.

Savivaldybės meras Audrius Klišonis pažymėjo, jog ne tik Plungei, bet ir daugeliui savivaldybių labai aktualūs parkų priežiūros bei atnaujinimo klausimai, parkų teisinis reglamentavimas, tad būsima konferencija yra didelis postūmis ir puiki proga padiskutuoti.

Prancūzijos ambasadorius Philippe  Jeantaud minėjo, jog tariamasi su galimais konferencijos pranešėjais iš Prancūzijos: norima pakviesti Versalio rūmų sodo ekspertą, landšafto architektą, Prancūzijos botanikos sodo specialistą. Ambasadorius pažymėjo, jog bendradarbiavimas su Plungės rajono savivaldybe yra labai svarbus, ir padėkojo Savivaldybės merui už iniciatyvą tęsti ir puoselėti užsimezgusį kultūrinį bendradarbiavimą.

 

Savivaldybės informacija

 


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.