Tarėsi dėl traukinių ir autobusų stočių sujungimo

2019-05-17

 

 

Gegužės 17 dieną Plungės savivaldybėje lankėsi AB „Lietuvos geležinkeliai“ Turto valdymo paslaugų centro vadovės Daivos Pivoriūnienės vadovaujama atsakingų darbuotojų grupė.  Susitikimo su Plungės rajono savivaldybės vadovais ir Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo bei Vietos ūkio skyriaus vedėjais ir specialistais, miesto seniūnu, bendrovės „Plungės autobusų parkas“ direktoriumi metu aptarti abiejų (Savivaldybės ir „Lietuvos geležinkelių“) šalių pasiūlymai dėl Plungėje planuojamo traukinių ir autobusų stočių sujungimo.

Apie traukinių ir autobusų stočių sujungimą kalbama nuo 2017 metų, pirmieji iniciatyvą parodė plungiškiai. Per porą metų įvyko ne vienas susitikimas su „Lietuvos geležinkelių“ atstovais, įvairiais klausimais bendrauta ir laiškais.

„Bendradarbiavimą dėl stočių sujungimo su Plungės savivaldybe norime tęsti“, – pažymėjo D. Pivoriūnienė, pripažinusi, jog dėl „Lietuvos geležinkelių“ dalijimosi į tris atskiras bendroves procesų į Plungę kalbėtis apie stočių sujungimą atvyksta vis kita bendrovės darbuotojų grupė.

Šio susitikimo metu kalbėta apie Plungės autobusų parko patalpų poreikį. Autobusų stotys skirstomos į keturias kategorijas. Aukščiausia yra pirma kategorija, o Plungės autobusų stotis priklauso trečiai kategorijai. Pagal reikalavimus tokioje stotyje turi būti keleivių laukiamoji salė, patalpos stoties tarnyboms, keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo peronai, patalpos autobusų vairuotojų poilsiui, sanitariniai mazgai. Keleiviams aptarnauti būtinos bilietų pardavimo, dispečerinės, informacijos, kontrolės, bagažo ir siuntinių laikymo paslaugos.

Kalbėta, jog Plungės autobusų parkui, pertvarkius geležinkelio stoties pastato vidaus patalpų išplanavimą, būtų galima skirti 56-77 kv. m ploto. Pasak mero Audriaus Klišonio, plungiškiai suinteresuoti ilgalaike nuoma. Tai ypač aktualu planuojant investicijas stoties aplinkai sutvarkyti.

„Lietuvos geležinkelių“ atstovai informavo, jog šių metų bendrovės biudžete lėšų stočių Plungėje sujungimui nebuvo numatyta. Įvertinę gautus pasiūlymus, jie pažadėjo suskaičiuoti geležinkelio patalpų pritaikymo nuomai sąmatą, ją įvertinti ir priimti sprendimą.

Sutarta, jog kitas Plungės savivaldybės ir „Lietuvos geležinkelių“ atstovų pokalbis dėl stočių sujungimo turėtų įvykti birželio mėnesį.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.