Tarėsi dėl geležinkelio ir autobusų stočių Plungėje sujungimo

2018-01-02
Gruodžio 28 dieną Plungėje lankėsi  gausi akcinės bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ atsakingų darbuotojų komanda, vadovaujama šios bendrovės Turto valdymo paslaugų centro direktoriaus Sauliaus Juodzevičiaus bei Keleivių vežimo direkcijos Keleivinių stočių departamento direktorės Ievos  Šiaudkulienės. Su „Lietuvos geležinkelių“ atstovais susitikęs meras Audrius Klišonis, mero patarėjas Gintautas Vaitkevičius, vicemeras Mindaugas Jurčius, Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis ir jo pavaduotojas Česlovas Kerpauskas, Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis ir jo pavaduotojas Arvydas Liutika, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistė Kristina Petrulevičienė aiškinosi galimybes sujungti Plungėje geležinkelio ir autobusų stotis.

Panašus susitikimas su „Lietuvos geležinkelių“ atstovais Plungėje jau buvo, tačiau šioje akcinėje bendrovėje pastaruoju metu įvyko nemažai permainų, keitėsi atsakingi darbuotojai, todėl diskusiją dėl geležinkelio ir autobusų stočių sujungimo teko pradėti iš naujo.

Prieš tai Plungės savivaldybės administracijos darbuotojai lankėsi kaimyninėje Kretingos savivaldybėje, kurioje geležinkelio ir autobusų stočių veikla jau optimizuota. Plungės valdžios atstovai išreiškė norą, kad ir mūsų savivaldybėje viena šalia kitos esančios stotys naudotųsi vienu pastatu su atitinkamai pertvarkyta infrastruktūra. 

„Iš pradžių susitarkime žmoniška kalba, o jau po to – ir teisine“, – iš esmės sutarė abi stočių sujungimu Plungėje suinteresuotos pusės.

Plungės atstovų vizija tokia, kad geležinkeliečiai į savo pastatą priimtų ir autobusų parko bilietų kasą, suteiktų trumpo poilsio patalpas autobusų vairuotojams, bagažui. Sujungus stotis autobusų keleivių įlaipinimo-išlaipinimo aikštelės būtų įrengtos savivaldybei priklausančiame sklype tarp geležinkelio stoties pastato ir Stoties gatvės. Greta esančiame sklype (Stoties g.) būtų vietos automobilių stovėjimo aikštelei.

„Lietuvos geležinkelių“ atstovai kalbėjo, jog stočių sujungimo techniniai sprendimai turi būti gerai apsvarstyti ir abiems pusėms priimtini.

„Lietuvos geležinkeliai“ siekia optimaliai panaudoti turimus resursus, kitaip tariant, geležinkelio stotis galima dar plačiau pritaikyti, įrengiant čia, pavyzdžiui, ne tik bendras su autobusų parku bilietų kasas, bet ir keleivių informavimo centrus, kurie teiktų informaciją apie lankytinas regiono vietas. Akivaizdu, kad aktualiausia stočių sujungimo plano dalis – finansinė. Nebūtų bėdos, jei stočių sujungimo Plungėje projektas mums būtų vienas iš prioritetinių. Kita vertus, Plungėje taip pat reikia sukurti tokią infrastruktūrą, kad ji kuo naudingiau tarnautų keleiviams“, – kalbėjo „Lietuvos geležinkelių“ atstovai.

Tiek Plungės savivaldybės, tiek „Lietuvos geležinkelių“ atstovai sutarė, kad abi pusės artimiausiu metu turi išgryninti savo lūkesčius, kad galėtų juos aiškiai išsakyti stočių sujungimo projekto rengėjui. Kol kas nedetalizuota, kas bus šio projekto užsakovas, o kas – partneris. Kalbėta, jog sutarti pavyks sklandžiau, jei abi pusės projekte dalyvaus lygiomis sąlygomis.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.