Susitikimo tema: vietoj medelyno – parkas ir žaliosios klasės vaikams

2021-06-18
 

 

 

 

 

 

Birželio 18 dieną Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas bei Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys susitiko su VĮ Valstybinių miškų urėdijos direktoriumi Valdu Kaubre, kurį po Rietavo ir Plungės savivaldybes lydėjo Seimo narys Jonas Varkalys.

Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas pažymėjo, jog savivaldybę pasiekė kalbos apie uždaromą medelyną, kuris yra Plungės miesto teritorijoje. Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas T. Jocys informavo, jog pradėtas rengti miesto planas, kurio sprendiniai  galiotų dešimt metų (iki 2032 m.), todėl natūralu, kad teritorijų planuotojai turi viziją esamo medelyno teritorijoje, tarp tankiai apgyvendintų kvartalų, suformuoti jaukų 6 hektarų miesto parką, tinkamą ne tik poilsiui ir rekreacijai, bet ir edukacinei veiklai. T. Jocys kalbėjo, kad medelynas naujai parko paskirčiai itin tiktų, nes turtingas retų medžių, todėl darželių ir mokyklų vaikams čia būtų galima rengti gamtos pažinimo pamokėles. Planuojamas parkas būtų labiau uždaro tipo, aptvertas, su jaukiomis vietomis, naujomis bijūnų, alyvų, jazminų alėjomis ir pan. 

Savivaldybės atstovai, išdėstę savo planus, tikėjosi išgirsti Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus nuomonę, mat, medelyno teritorija šiuo metu yra įtraukta į valstybinių miškų plotus.

V. Kaubrė plungiškių planus įvertino gana palankiai. Pasak Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus, viena kalba būtų, jei Savivaldybės administracijos atstovai siūlytų medelyno teritoriją urbanizuoti ir užstatyti pastatais, visai kita, kai siūloma formuoti gausų želdinių parką.

M. Kaunas išreiškė norą medelyno teritoriją perimti Savivaldybės žinion, nes ateityje reikės išspręsti ir šios teritorijos priežiūros (pvz., šienavimo) klausimą. T. Jocys siūlė inicijuoti medelyno sklypo perdavimą Savivaldybei patikėjimo teise.

Susitikimo metu aptartas ir dar vienas Plungės rajono savivaldybės administracijos noras – siekti, kad Plateliams būtų suteiktas kurorto statusas. Prie nuostabaus ežero yra puikiai poilsiui ir turizmui išvystyta infrastruktūra, tačiau Savivaldybė neturi savo žinioje sklypų, kuriuose galėtų infrastruktūrą dar labiau išpuoselėti (pastatyti kempingus, patogias prieigas prie pantoninių tiltų ir pan.).

Valstybinių miškų urėdijos direktorius V. Kaubrė pažymėjo, jog, jo nuomone, miškas turi tarnauti žmogui, o  tam pradžia buvo padaryta, kai valstybiniuose miškuose leista tiesti dviračių takus.

„Gyvename toje pat valstybėje, žiūrėkime praktiškai“, – apibendrino susitikimą su Plungės rajono savivaldybės administracijos atstovais Valstybinių miškų urėdijos direktorius. V. Kaubrė neslėpė, jog jam buvo malonu apsilankyti Žemaitijoje, ypač – Plungėje, nes jo tėvelio šaknys – Gintališkėje.

Susitikimo dalyviai apsikeitė simbolinėmis atminimo dovanėlėmis.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.