Susisiekimo ministerijoje – plungiškių pokalbis su „Lietuvos geležinkelių“ atstovais

2019-10-24
 

 

 

Spalio 23 dieną Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, Vietos ūkio skyriaus vedėjas Arvydas Liutika, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys, taip pat Plungės pramonininkų sąjungos prezidentas Antanas Borumas, administratorė Kristina Gelumbickienė ir šios sąjungos nariai verslininkai Egidijus Rapalis bei Algirdas Žukauskas kartu su Seimo nariu Jonu Varkaliu lankėsi Susisiekimo ministerijoje.

Plungiškių delegacija turėjo konkretų tikslą – dalyvaujant Susisiekimo ministerijos viceministrui Vladislav Kondratovič, susitikti su AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais ir sužinoti, kokie šios bendrovės numatyti planai artimiausiu metu bus įgyvendinti Plungės rajono savivaldybėje.

Priminsime, jog Plungės rajono savivaldybė siekia, kad mieste bendra infrastruktūra naudotųsi autobusų ir geležinkelių stotys. Plungės pramonininkai nori, kad būtų atkurta geležinkelio kelio atšaka, vedusi į miesto pramonės kvartalą, kuria verslo įmonės galėtų transportuoti žaliavas ir jau pagamintą produkciją.

Susitikimo metu AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai informavo, jog Plungės geležinkelio ir autobusų stočių sujungimo projektą turi įtraukę į kitų metų bendrovės darbų planą. „Lietuvos geležinkeliai“ ateinančių metų įstaigos biudžetą numatė svarstyti lapkričio 12 dieną, taigi po šios datos, esą, ir paaiškės, ar plungiškių norui dėl stočių sujungimo bus lemta išsipildyti.

Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas atkreipė dėmesį, kad, baigus statyti tunelį po geležinkeliu, Savivaldybė nori pradėti iš esmės tvarkyti ir tunelio prieigas, būtent – Stoties gatvę, kurioje yra abi stotys. Plungės atstovai pasiūlė „Lietuvos geležinkelių“ atstovams dėl stočių sujungimo pasirašyti memorandumą su abiejų šalių įsipareigojimais ir jo laikytis.

Aptariant galimybę atkurti geležinkelio kelio atšaką Plungėje, iki Salantų gatvės (I etapas), „Lietuvos geležinkelių“ atstovai paprašė Plungės pramonininkų sąjungos patikslinti galimą šios atšakos apkrovą. „Lietuvos geležinkelių“ atstovus taip pat domino Plungės pramonininkų prisidėjimo prie šios infrastruktūros atkūrimo galimybės, jei kelio atšaka būtų klojama ir į Pramonės prospektą (II etapas).

Susitikimo ministerijoje metu išsiaiškinta, kokių duomenų bei informacijos dar trūksta iš abiejų diskusijos dalyvių, kad plungiškiams svarbūs projektai, susiję su „Lietuvos geležinkeliais“, pajudėtų iš derybų stadijos ir būtų pradėti įgyvendinti.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus M. Kauno, glaudus bendradarbiavimas tarp Savivaldybės ir vietos verslo atstovų padės greičiau pradėti projektus, kurių reikia mūsų miestui ir jo gyventojams.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.