Susirgę neikite įdarbą, neleiskite sergančių vaikų įugdymo įstaigas

2020-03-06

 

Kovo 5 dieną Lietuvoje paskelbus apie gripo epidemiją Plungės rajono savivaldybės gyventojų prašoma itin paisyti asmens higienos (dažnai plauti rankas, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, neplautomis rankomis neliesti akių, nosies ir burnos), gerai vėdinti ir dažniau drėgnu būdu valyti patalpas, vengti masinių susibūrimo vietų.

Rekomenduojama vengti kontaktų su sergančiaisiais, o pasireiškus pirmiesiems susirgimo požymiams, iki minimumo apriboti socialinių kontaktų su sveikaisiais skaičių.

Paskelbus gripo epidemiją kiekvienos įstaigos vadovas turi neleisti dirbti darbuotojų su gripo ar viršutinių kvėpavimo takų infekcijų simptomais.

Jei darbuotojų ar įstaigas lankančių vaikų sergamumas rajone išaugtų, gripo epidemijos metu įstaigų vadovai gali priimti konkrečius sprendimus dėl įstaigos darbo organizavimo.

Atsižvelgusi į susidariusią situaciją, kad šiemet gripo epidemija Lietuvoje paskelbta kaip koronaviruso plitimo prevencijos priemonė, Plungės savivaldybės administracija parengė veiksmų planą ir paskyrė Plungės rajono savivaldybės ligoninę atsakinga už asmenų, kuriems įtariamas koronavirusas, mėginių paėmimą ir jų pristatymą (visą parą) laboratorijoms, Plungės socialinių paslaugų centrą – atsakingu už reikiamos socialinės pagalbos organizavimą, aprūpinimą maisto produktais bei kitomis būtiniausiomis priemonėmis asmenis, kuriems įtariamas koronavirusas.

Žmonės, kuriems kyla vienokių ar kitokių klausimų dėl naujosios koronaviruso infekcijos, gali kreiptis naujai sukurtu elektroninio pašto adresu koronavirusas@sam.lt. Jį administruojantys visuomenės sveikatos specialistai kaip įmanoma greičiau atsakys į žmones neraminančius klausimus, taip užkertant kelią neteisingos, netikslios ir paniką keliančios informacijos sklidimui. 

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.