Su specialistais – apie techninius projekto sprendinius

2018-11-14

 

 

Savaitės pradžioje Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys dar kartą surengė pasitarimą dėl projektuojamo universalaus sporto centro, kurį planuojama statyti Mendeno gatvėje. Šį kartą pasitarimas buvo skirtas vien techniniams dalykams aptarti.

Savivaldybės architekto iniciatyva UAB „Projektų rengimo centras“ projekto vadovė Ana Gurevičienė  ir projekto dalies vadovai Tomas Cipkus bei Kristina Ivašauskaitė susitiko su būsimą statinį aptarnausiančių įstaigų – „Plungės vandenų“, „Plungės šilumos tinklų“ – atstovais, meru, mero patarėjais, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju ir už projektą atsakingais savivaldybės administracijos specialistais, Plungės miesto seniūnu. Į pasitarimą buvo kviesti ir Savivaldybės tarybos nariai, tačiau susipažinti su techniniais universalaus sporto centro sprendiniais atvyko tik keletas.

Projektuojamą 2 aukštų statinį su vandentiekio ir nuotekų šalinimo, šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo, elektrotechnikos, elektroninių ryšių (telekomunikacijų), apsauginės signalizacijos, gaisrinės signalizacijos, gaisrinės saugos, procesų valdymo ir automatizacijos sistemomis Savivaldybės tarybos sprendimu nuspręsta statyti dviem etapais: iš pradžių baseiną, po to – universalią sporto salę.

Atsižvelgus į šią aplinkybę dviejų komplekso dalių reikalingos sistemos suprojektuotos taip, kad veiktų autonomiškai, turėtų skirtingą apskaitą.

Baseinas bus 2 aukštų (su rūsiu) pastate, šildomomis patalpų grindimis, kurios užtikrins 30 laipsnių temperatūrą. Baseino patalpos bus vėdinamos. Vanduo baseinui užpildyti bus šildomas „Plungės šilumos tinklų“. Šios bendrovės direktoriaus pavaduotojas Romas Luotė patvirtino, kad su projektu jau susipažino ir įvertino siūlomus statyti šilumokaičius.

„Būsimame komplekse veiks sistemų visuma. Tai – ne paprasto namo šilumos mazgas, o daug sudėtingiau. Kas šią sistemų visumą eksploatuos?“ – klausė R. Luotė.

Panašu, kad šis klausimas kol kas be atsakymo, kol universalus sporto centras nepastatytas ir nėra paskirtas jo operatorius (valdytojas).

Daugelio sporto salės patalpų šildymas numatytas per grindis, taip pat – ir radiatoriais. Pačioje sporto salėje numatytas orinis šildymas su vėdinimu, o esant poreikiui – ir oro vėsinimu. Pasak projektuotojų, specialūs aparatai, kurie jau montuojami didžiosiose Lietuvos arenose, nesukelia jokio diskomforto žiūrovams, nes sugeba tolygiai išmaišyti ir paskirstyti orą.

Su „Plungės vandenų“ vyr. inžinieriumi Arvydu Jurkaičiu detaliau kalbėta apie būsimo sporto centro nuotekų šalinimo sistemą. Projektuotojai siūlo komplekso tinklus prijungti prie Mendeno gatvėje esamų vandens ir nuotekų tinklų, gaisrams gesinti įrengti tam tikros talpos pažeminius rezervuarus. Baseino nuotekos būtų išleidžiamos į atskirą šulinį, o nuotekas iš rūsių pašalinti padėtų nuotekų siurblinė.

Projekto dalies vadovė K. Ivašauskaitė informavo, kad prie komplekso (lauke) numatyta statyti dyzelinį generatorių. Elektros skydinė bus rūsyje, o komplekso dalių apšvietimo sistemą valdys pagal sudarytą schemą. Akcentuota, kad arenoje turi būti įrengta visa reikalinga elektroninė įranga, atitinkanti FIBA taisyklėse nacionaliniams aukščiausio lygio čempionatams keliamus reikalavimus.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.