Su ministre L. Ruokyte-Jonsson – ne vien apie kultūrą, bet ir apie kultūros pastatų atnaujinimą

2018-10-04

 

 

 

Baigiamuosiuose XIII tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio renginiuose Plungėje dalyvavusi kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, sveikindama plungiškius, pripažino, kad mūsų miestas jai paliko itin gerą įspūdį.

„Atvykau į Plungę ir jaučiu, kad kiekvienas kampas, kiekviena kertelė tiesiog kvėpuoja kultūra ir menu, ir tai man yra didžiausia dovana ir didžiausia nuostaba! Tikrai girdėjau daug gražių žodžių apie jus, bet kol pats neatvažiuoji ir nepajunti tų vibracijų, tos dvasios, tol negali įsitikinti, jog tai – tiesa“, – per paminklo M. K. Čiurlioniui atidengimo ceremoniją sakė L. Ruokytė-Jonsson.

Ministrė priminė, kad Kultūros ministerija drauge su savivaldybėmis ir kultūros institucijomis inicijavo nacionalinį kultūrinį maršrutą, skirtą žymiajam Lietuvos kompozitoriui ir dailininkui. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio kelio projekte dalyvauja valstybinių ir nevyriausybinių įstaigų, organizacijų atstovai, bendruomenių nariai, M. K. Čiurlionio vardo muzikos festivalių, koncertų, konkursų ir renginių organizatoriai. Čiurlionio kelias drieksis per vietoves, susijusias su kompozitoriaus ir dailininko gyvenimu ir kūryba – Varėną, Druskininkus, Vilnių, Kauną, Plungę, Rietavą ir Palangą. Šis Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos kelio projektas įprasmins žymiausio Lietuvos menininko, palikusio svarbų pėdsaką ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio meno istorijoje, atmintį. Iki 2025 metų, kai bus minimos M. K.Čiurlionio 150-osios gimimo metines, nacionalinį Čiurlionio kelią planuojama plėsti ir pakviesti įsitraukti kitas su šio menininko gyvenimu ir kūryba susijusias šalis – Lenkiją, Vokietiją, Rusiją. Bus siekiama, kad šiam projektui būtų suteikta Europos Tarybos sertifikuoto Europos kultūros kelio nominacija.

Viešėdama Plungėje kultūros ministrė turėjo galimybę aplankyti ne tik kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmus, bet ir Plungės kultūros centrą, ir Plungės viešą biblioteką bei įvertinti šiuose pastatuose atliktus rekonstravimo darbus.

Plungės KC veiklą ministrei pristatė direktorius Romas Matulis. Šiais metais Plungės KC rekonstravimui buvo papildomai gauta 350 tūkstančių eurų. Šios lėšos leis užbaigti 2008 metais pradėtus Plungės KC rekonstravimo, vykusio etapais, darbus.

L. Ruokytė-Jonsson taip pat lankėsi Plungės viešojoje bibliotekoje, kurios direktorė Violeta Skierienė ir bibliotekos kolektyvas padėkojo ministrei, kad atkreipė dėmesį į plungiškių prašymą ir skyrė lėšų vaikų bibliotekos pastatui Laisvės alėjoje atnaujinti.

Meras Audrius Klišonis ir ŽDM direktorius Alvidas Bakanauskas akcentavo, jog trūksta lėšų ŽDM teikto rekonstrukcijos projekto IV etapui užbaigti, kad būtų sutvarkytos ir lankytojams atvertos vienoje antrojo aukšto pusėje esančios parodų salės, taip pat rūmų rūsys ir palėpės. Kalbėta ir apie galimus finansavimo šaltinius žirgyno pastatui sutvarkyti. Šiemet iš Kultūros ministerijos šio pastato centrinės dalies stogui, salės langams ir durims pakeisti, apšvietimo sistemai atnaujinti papildomai skirti 145 tūkst. eurų. Su ministre kalbėta apie galimybes žirgyno pastatui gauti Valstybės investicijų programos (VIP) lėšų.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf. 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.