Su architektu A. Š½ebrausku – apie Babrungo slėnio rekonstrukcijai tinkamas medžiagas

2018-08-03

 

 

Rugpjūčio 2 dieną Savivaldybėje architektas Algirdas Žebrauskas merui Audriui Klišoniui, už sėkmingą projekto įgyvendinimą atsakingiems Savivaldybės administracijos specialistams, taip pat – partneriams iš UAB „Plungės lagūna“ (generaliniam direktoriui Dariui Bieliauskui ir vykdančiajam direktoriui Povilui Batavičiui) pristatė projekto „Babrungo upės slėnio estrados teritorijos ir jos prieigų bei jungčių su Plungės miesto centrine dalimi sutvarkymas“ koncepciją.

Apie estrados, žiūrovų sėdimų vietų, takelių, mašinų stovėjimo vietos, persirengimo kambarių ir sanitarinio mazgo išdėstymo schemą jau buvo kalbėta per praėjusį susitikimą. Šį kartą susitikimo dalyviai aiškinosi smulkesnius, bet ne mažiau reikšmingus projekto niuansus, renkant mažosios architektūros elementus.

A.  Žebrauskui buvo svarbi užsakovų nuomonė, koks stilius – klasikinis ar modernus – turėtų vyrauti rekonstruojamame objekte. Žinant atsakymą, paprasčiau parinkti prie infrastruktūros derančius mažosios architektūros elementus: suolelius, šviestuvus, atitvarus, net šiukšliadėžes.

Nemažai diskutuota ir apie tai, kokias statybines medžiagas naudoti atnaujinant Babrungo slėnį ir Laisvės alėją, kokios zonos turėtų būti grįstos klinkerio, kurios – betono trinkelėmis, kiek vientisam stiliui išgauti naudoti akmens plokščių ir panašiai.

Susitikimo dalyviai priėjo prie vienos nuomonės, kad Laisvės alėjoje būtina kloti dangas, atsparias mechanizuotam valymui.

Architektas A. Žebrauskas turėjo nemažai originalių pasiūlymų, kaip sutvarkyti ir pagyvinti šią Plungės miesto dalį, kad čia norėtų lankytis kuo daugiau žmonių, tačiau savo idėjas jis pirma turi suderinti su kultūros paveldo specialistais.

Kitas susitikimas Savivaldybėje numatytas tuomet, kai A. Žebrauskas jau žinos paveldosaugininkų atsakymą, kaip tvarkyti Laisvės paminklą, iš kokios medžiagos – betono, vario ar akmens – gaminti trūkstamas vazas ir laiptus, kelių briaunų stovus statyti  ir pan.

A.  Žebrauskas pasižadėjo su atliktomis projekto korekcijomis į Savivaldybę grįžti po savaitės. Po to seks  projekto „Babrungo upės slėnio estrados teritorijos ir jos prieigų bei jungčių su Plungės miesto centrine dalimi sutvarkymas“ viešinimo procedūra.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.