Stanislava Austienė apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu

2021-04-30


 


Grumbliškė Stanislava Austienė šiemet sulaukė išskirtinio dėmesio – moteris, pagimdžiusi, išauginusi ir gerai išauklėjusiai septynis vaikus, apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.

S. Austienė gimė Paežerės k., Paukštakių sen., Plungės r., augo keturių vaikų šeimoje, įgijo pradinį išsilavinimą, dirbo Grumblių kolūkyje lauko darbininke. Moteris su sutuoktiniu Petru užaugino keturis sūnus ir tris dukras. Tėvas vaikams buvo didžiulis autoritetas ir pavyzdys, gerbiamas bendruomenėje, nuolat pasiruošęs visiems padėti, tačiau 1998 m. mirė. Abu tėvai bendromis pastangomis sudarė sąlygas vaikams mokytis, jais rūpinosi ir dorai auklėjo. Vaikai baigė mokslus, įgijo jiems patinkančias profesijas, sukūrė šeimas ir užaugino savo vaikus. Bendruomenėje Stanislavos ir Petro Ausčių šeima buvo gerbiama dėl savo darbštumo, draugiškumo, aktyvumo.

Kiekvienais metais, pavasarį, Stanislavai pavykdavo sukviesti savo bendraamžes kaimo moteris giedoti gegužinių giesmių. S. Austienė ir dabar laisvalaikiu mėgsta siūti, megzti, su rankdarbiais dalyvaudavo bendruomenės organizuojamose parodose.

S. Austienė turi keturiolika vaikaičių ir devyniolika provaikaičių. Mama labai didžiuojasi, kad visi jos vaikai gyvena ir dirba Lietuvoje, todėl ji kasdien gali džiaugtis jų meile ir rūpesčiu.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Laikraščio „Plungė” nuotraukos

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.