Smulkiajam ir vidutiniam verslui remti 2018 metais panaudota apie 30 000 eurų

2019-01-03

 

2018 metais priemonei „Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimas“ Savivaldybės taryba skyrė 30 000 eurų. Per metus verslininkų aktyvumas, teikiant prašymus smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo (SVV) lėšoms gauti, buvo tikrai nemažas. 2018 metais galimybe pasinaudoti SVV rėmimo lėšomis norą išreiškė net 21 verslo subjektas. Komisijai išnagrinėjus prašymus, nustatyta, kad visi prašymai atitiko reikalavimus, ir pareiškėjams skirta 28 084,50 euro. Net 8 pareiškėjai pateikė prašymus naujoms, nuo 2018 m. remiamoms, verslo sritims – į rangos ir darbo priemonių į sigijimo ir nekilnojamojo turto nuomos (pradedantiems verslininkams) išlaidų daliniam kompensavimui, kai į monėje sukuriama nauja darbo vieta. Komisija pareiškėjams skyrė lėšų už 20 naujų sukurtų darbo vietų. Pareiškėjai, gaudami rėmimo lėšas, į sipareigoja šias darbo vietas išlaikyti 2 metus. Didžiausio verslininkų dėmesio sulaukė Tvarkos aprašo 6.2. punkto nuostatos dėl reklamos priemonių išlaidų dalinio kompensavimo. Dėl to kreipėsi net 11 pareiškėjų, 10 iš jų atitiko reikalavimus ir 1 pareiškėjui negalėjo būti kompensuojamos reklamos išlaidos, nes 2017 m. jam jau buvo skirta lėšų reklamos išlaidoms kompensuoti, o pagal Tvarkos aprašą pareiškėjas 3 metus negali gauti rėmimo lėšų tai pačiai verslo sričiai kompensuoti. Praėjusiais metais buvo teirautasi, bet nebuvo pateikta paraiškų dėl verslo parodų, mugių ir kitų renginių, kurie vyko tik kituose Lietuvos miestuose ir šalyse, bei patalpų pritaikymo verslo plėtrai išlaidų daliniam kompensavimui, kai į monėje sukuriama nauja darbo vieta.

Atsižvelgiant į 2018 m. gegužės 25 d. į sigaliojusio Bendrojo duomenų apsaugos reglamento aktualumą, visoms į monėms, kurios tvarko asmens duomenis, buvo organizuotas seminaras „Asmens duomenų apsaugos reglamento taikymas ir į gyvendinimas. Reglamento pagrindiniai reikalavimai ir praktiniai aspektai“. Į Plungės rajono savivaldybės administracijoje rugpjūčio 31 d. vykusį seminarą susirinko apie 30 verslininkų.

2018 m. gruodžio 7 d. Savivaldybėje vyko Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo lėšų skyrimo ir naudojimo komisijos posėdis, kurio metu buvo svarstomi pareiškėjų prašymai  dėl SVV rėmimo lėšų skyrimo. Tai buvo antras kvietimas SVV subjektams teikti prašymus dėl SVV rėmimo lėšų skyrimo iš Savivaldybės biudžeto 2018 metais. Pagal kvietimą kompensuotos interneto svetainės kūrimo ir lauko reklamos į rengimo išlaidos už 328,40 Eur.

2019 metų vasario mėnesį numatomame patvirtinti Plungės rajono savivaldybės biudžete SVV rėmimui planuojama 40 tūkst. eurų.

Tikimasi didesnio verslo atstovų susidomėjimo Savivaldybės teikiama parama SVV verslui ir aktyvesnio dalyvavimo svarstant rajono verslo subjektams aktualius klausimus.

Asmuo ryšiams Savivaldybės teikiamos paramos SVV subjektams ir kitais verslo klausimais – Simona  Bertašiūtė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė,  el. p. simona.bertasiute@plunge.lt.

 

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.