Smulkiajam ir vidutiniam verslui – Savivaldybės parama

2018-05-11

Gegužės 9 dieną Savivaldybėje vyko Smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) rėmimo lėšų skyrimo ir naudojimo komisijos posėdis, kurio metu buvo svarstomi pareiškėjų prašymai dėl SVV rėmimo lėšų iš Plungės rajono savivaldybės biudžeto skyrimo.  

Komisijos pirmininkas Ričardas Jocys pasidžiaugė, kad šiais metais verslininkai buvo labai aktyvūs, palyginti su praeitais metais. Galimybe pasinaudoti SVV rėmimo lėšomis norą išreiškė net 20 verslo atstovų.

Šiais metais priemonei „Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimas“ Savivaldybės taryba skyrė 30 000 eurų. Komisijai išnagrinėjus prašymus, nustatyta, kad  visi jie atitiko reikalavimus, ir pareiškėjams skirta 27 756,1 Eur SVV rėmimo lėšų.

Pradinių į monių į siregistravimo išlaidas prašė kompensuoti 2018 metais į steigta UAB „Amžinas rojus“, kuriai skirta 552,15 Eur, bei tais pačiais metais į steigta UAB „Sos statyba“, kuriai skirta 204,31 Eur. Dėl reklamos priemonių išlaidų dalinio kompensavimo prašymus pateikė individualią veiklą vykdanti Sigita Gintalaitė, jai skirta 57,85 Eur; A. Ruibienės kirpykla, jai skirta 500 Eur; individualią veiklą vykdanti Jurgita Krištupienė, jai skirta 187,87 Eur; bei Žemaitijos kaimo turizmo asociacija, kuriai skirta 136,34 Eur. UAB „Higimeda“ buvo skirta 38 Eur iš dalies kompensuoti patirtas kvalifikacijos kėlimo kursų išlaidas. Patirtos kvalifikacijos kėlimo kursų išlaidos iš dalies buvo kompensuotos ir UAB „Donus Express“, bendrovei skiriant 120 Eur. Dėl interneto svetainės atnaujinimo išlaidų dalinio kompensavimo kreipėsi UAB „Plungės žinios“, kuriai skirta 150 Eur.

2017 metais į steigta MB „Tosfera“ pateikė prašymą kompensuoti bendrovės į registravimo išlaidas, taip pat kreipėsi dėl patirtų kvalifikacijos kėlimo kursų ir reklamos priemonių išlaidų dalinio kompensavimo. Komisija iš viso bendrovei skyrė 478,96 Eur. Indrė Jonavičienė, dirbanti pagal verslo liudijimą, prašė kompensuoti patirtas reklamos priemonių, interneto svetainės kūrimo ir kvalifikacijos kėlimo kursų išlaidas; jai skirta 1 000 Eur. Taip pat individualią veiklą vykdanti Elena Klimienė prašė iš dalies kompensuoti reklamos priemonių bei interneto svetainės kūrimo išlaidas; jai skirta 457,5 Eur.

Šiame kvietime net 8 pareiškėjai pateikė prašymus naujoms nuo 2018 metų remiamoms verslo sritims,  – į rangos ir darbo priemonių į sigijimo ir nekilnojamojo turto nuomos (pradedantiems verslininkams) išlaidų dalinis kompensavimas, kai į monėje sukuriama nauja darbo vieta.

UAB „Litmana“ pateikė prašymą už sukurtas darbo vietas iš dalies kompensuoti į rangos į sigijimo (4 000 Eur) bei pradinių į monių į siregistravimo išlaidas; jai skirta 4 284 Eur. UAB „Rangova“ už sukurtas naujas darbo vietas, į sigyjant į rangą ir darbo priemones, prašė kompensuoti 1 827,9 Eur. Taip pat bendrovė prašė kompensuoti patirtas reklamos priemonių gamybos  ir darbuotojų kvalifikacijos išlaidas. Komisija šiai bendrovei skyrė 2 390,21 Eur. Individualią veiklą vykdanti Ingryda Riepšaitė už sukurtą naują darbo vietą prašė iš dalies kompensuoti nekilnojamojo turto nuomos mokestį už pirmus veiklos metus – 852,12 Eur – bei kompensuoti patirtas reklamos išlaidas. Komisija iš viso jai skyrė 1 135,5 Eur. UAB „Hetkus“ už sukurtas darbo vietas prašė iš dalies kompensuoti nekilnojamojo turto nuomos mokestį už pirmus veiklos metus (963,7 Eur) bei į rangos ir darbo priemonių į sigijimo išlaidas (1 202,71 Eur); iš viso bendrovei skirta 2 166,41 Eur.

Prašymus už sukurtas naujas darbo vietas, į rangos ir darbo priemonių į sigijimo išlaidas iš dalies kompensuoti pateikė UAB „Hovden“ (skirta 4 000 Eur), UAB „Vaskida“ (skirta 3 897 Eur), UAB „Ratuota prekyba“ (skirta 2 000 Eur) ir  UAB „Transfortas“ (skirta 4 000 Eur).

Pareiškėjams už 20 sukurtų naujų darbo vietų Komisija iš viso skyrė 20 743,43 Eur. Pareiškėjai, gaudami rėmimo lėšas, į sipareigoja šias darbo vietas išlaikyti 2 metus.

 

Informaciją rengė Strateginio planavimo ir investicijų skyrius

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.