Seimo nariai lankėsi Socialinių paslaugų centre, neįgaliųjų draugijų patalpose, apžiūrėjo parapijos namus

2018-12-06

 

 

 

Gruodžio 5 dieną Plungės savivaldybėje vyko Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto, kuriam pirmininkauja Rimantė Šalaševičiūtė, išvažiuojamasis posėdis. Posėdyje dalyvavo Seimo nariai Rima Baškienė, Jonas Varkalys, Rimantas Jonas Dagys, Algimantas Dambrava, Tomas Tomilinas, taip pat Plungės rajono savivaldybės vadovai, savivaldybės administracijos darbuotojai, seniūnai, socialines paslaugas teikiančių įstaigų vadovai ir atsakingi darbuotojai.

Komiteto pirmininkė R. Šalaševičiūtė pažymėjo, jog išvažiuojamajame posėdyje Seimo nariams bus puiki proga iš pirmų lūpų išgirsti, kaip vyksta reformos, ko pasigendama jų sklandžiam įgyvendinimui priimtuose teisės aktuose.

Apie vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarką papasakojo Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Plungės rajone vyriausioji specialistė Birutė Valiūnienė. Apie Plungės savivaldybėje teikiamas socialines paslaugas bei institucinės vaikų globos pertvarką – Plungės socialinių paslaugų centro direktorė Odeta Misiūnienė.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariai itin susidomėję išklausė Skuodo rajono savivaldybės Barstyčių vaikų globos namų direktorės Renatos Kašinskienės pastebėjimų dėl institucinės vaikų globos pertvarkos. Pranešėja kalbėjo, jog nedideli vaikų globos namai mažuose miesteliuose čia gyvenantiems vaikams išties yra tarsi antrieji namai, nes tokių namų auklėtinius globoja ne tik įstaigos darbuotojai, bet ir visa vietos bendruomenė.

„Leiskite šiems vaikams užaugti saugioje, jiems įprastoje aplinkoje“, – prašė Seimo narių Barstyčių vaikų globos namų direktorė.

Apie Plungės neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų veiklą pranešimą parengė Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė. Pranešėjai bei meras Audrius Klišonis atsakė į Seimo narius dominančius klausimus dėl mobiliųjų brigadų veiklos, integralios pagalbos, senjorų globos.

„Esate gerieji pavyzdžiai kitoms savivaldybėms, kaip dirbti teikiant socialines paslaugas, vykdyti institucinę vaikų globos pertvarką. Noriu jūsų paklausti, ar iš tiesų šiuo metu veikiantis įstatymas apie vaikų globą toks blogas, kad jį vadina vaikų grobimo įstatymu?“ – klausė susirinkusiųjų nuomonės Seimo narė R. Baškienė.

Po diskusijų aktualiomis temomis Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto nariai lankėsi Plungės socialinių paslaugų centre, pabendravo su šios įstaigos darbuotojais ir centro lankytojais, domėjosi, kaip pastarieji centre leidžia laiką, kokiomis veiklomis užsiima.

Seimo nariai taip pat lankėsi ir Neįgaliųjų draugijų patalpose Vytauto gatvėje, kurios, reikia pripažinti, ne itin pritaikytos neįgaliųjų poreikiams, todėl susidomėję klausėsi planų perkelti tiek neįgaliųjų, tiek kitų nevyriausybinių organizacijų veiklas į parapijos namus. Šiuo metu parapijos namuose, kuriuos taip pat apžiūrėjo išvažiuojamojo posėdžio dalyviai, baigiamas cokolinio aukšto patalpų remontas, o kitos patalpos remonto tebelaukia. Plungiškiai teikė vertinti parapijos pastato pritaikymo projektą, tačiau, kaip pastebėjo Seimo narys Jonas Varkalys, pabaigus visų savivaldybių projektų vertinimo procedūrą, liko pirmieji už brūkšnio, tačiau labai tikisi sulaukti projekto finansavimo.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

  

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.