Seimas pritarė liberalo J. Varkalio siūlymui sudaryti vienodas sąlygas visiems doktorantūros studentams gauti akademinę paramą

2018-11-26

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO
LIBERALŲ SĄJŪDŽIO FRAKCIJA 

Nors šiandien stipendijas mokslo tyrimams ar stažuotėms gauti gali tik valstybės finansuojamose vietose bestudijuojantys doktorantai, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Jonas Varkalys ragina Vyriausybę sudaryti vienodas sąlygas visiems doktorantūros studentams  dalyvauti konkursuose dėl skiriamų paramų akademinėms išvykoms ar už akademinius pasiekimus. Seimas po svarstymo pritarė šiai parlamentaro iniciatyvai.

„Valstybė nustato skiriamas kompensacijas doktorantūros studentams, tačiau konkursinių stipendijų kvietimuose gali dalyvauti ne visi, o tik studentai, kurie studijuoja valstybės finansuojamose vietose. Siūlau neskirstyti doktorantų ir studentų, mokančių už savo studijas, ar nemokančių už savo studijas, o sudaryti visiems vienodas ir lygiateisiškas sąlygas akademinei paramai gauti“, – apie į statymo projektą kalbėjo J. Varkalys.

Seimo nario teigimu, doktorantams, kurie savarankiškai moka už studijas, neleidžiant dalyvauti konkursuose dėl papildomos paramos, akivaizdžiai pažeidžiamas lygių galimybių principas, jiems užkertamos galimybės atlikti aukštesnės kokybės, brangesnius mokslinius tyrimus, išvykti į pripažintus mokslo centrus užsienyje ir skelbti mokslo rezultatus tarptautiniuose žurnaluose.

„Doktorantai, mokantys už studijas, taip pat, kaip ir doktorantai, kurių studijos yra finansuojamos valstybės, kuria pridėtinę vertę Lietuvai, visi studentai siekia dalyvauti mokslinėse konferencijose, stažuotėse ir kursuose bei susiduria su moksliniams tyrimams skirtos literatūros, į rangos į sigijimo problematika, tad sąlygos studijuoti turi būti vienodos“, – į statymo projektą argumentavo J. Varkalys.

Parlamentaras pabrėžė, jog jaunųjų mokslininkų grupę sudaro vos 6,5 proc. nuo bendro visų doktorantų skaičiaus, todėl būtina užtikrinti visiems lygias teises ir sąlygas kandidatuoti konkursuose dėl papildomos finansinės paramos. Seimo narys pridūrė, kad didesnis konkursų dalyvių skaičius sukurs konkurenciją tarp doktorantūros studentų ir pagerins studentų kompetencijas bei disertacijų moksliškumo lygį .

Parlamentarai bendru sutarimu pritarė šiam projektui.

 

Kontaktinis asmuo:

Jonas Varkalys
LR Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys,
Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys,
Tel.: 869825350, el.p.: jonas.varkalys@lrs.lt
 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.