Savivaldybės indėlis – į modernėjančias Plungės rajono švietimo įstaigas

2021-10-29
Švietimo srityje svarbus ne tik pedagogų, bet ir Savivaldybės indėlis: ateities švietimas iš dalies priklauso nuo to, kokią strategiją kuria ir kokius prioritetus kelia savivaldybės.
 
Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriui vadovauja trisdešimtmetis Gintautas Rimeikis, švietimo sritį kuruoja trisdešimtmetis Administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas čŒesnauskas, o visai Plungės rajono savivaldybės administracijai vadovauja vienas iš jauniausių savivaldybės administracijos direktorių šalyje – trisdešimt aštuonerių metų Mindaugas Kaunas. Jauniems vadovams puikiai žinomi ir suprantami augančios kartos poreikiai, todėl Plungės rajono savivaldybė įvairiomis priemonėmis padeda švietimo įstaigoms diegti naujoves: šiais metais penkioms skaitmenizavimo strategijas parengusioms mokykloms skirta 50 tūkstančių eurų.
 
• Daugiausia – 17 tūkstančių eurų – skyrėme Plungės Senamiesčio mokyklai. Iš skirtų lėšų įstaiga įsigijo išmaniųjų ekranų ir jų licencijų, konferencinių kamerų bei kitų interaktyvių, ugdymo procesui reikalingų technologijų. Ugdymo procesui taip pat nupirktas 21 stacionarus kompiuteris bei 2 nešiojami ir 2 planšetiniai kompiuteriai. Minėta mokykla taip pat planuoja įsigyti kalbų laboratorijos programinę įrangą, kompiuterinę įrangą mokytojų kambariui bei BDAR analizę.
 
Paminėtina, kad Plungės Senamiesčio mokykla informacinių technologijų diegimo ir naudojimo mokykloje 2021–2023 metais strategijai iš kitų šaltinių papildomai panaudojo 8 tūkstančius 600 eurų.
 
• 14 tūkstančių eurų Savivaldybė skyrė Plungės „Ryto“ pagrindinei mokyklai – įstaiga įsigijo mokinių ugdymui skirtus penkis išmaniuosius ekranus. 12 tūkstančių eurų finansavimą gavusi Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija įsigijo 14 kompiuterių, interaktyvųjį ekraną, projektorių bei kitų priemonių.
 
• Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija jai skirtus 5 tūkstančius eurų panaudojo teksto, garso ir vaizdo kūrimo laboratorijai. Laboratorija jau iš dalies įkurta: veikia garso įrašymo studija, mokiniai per integruotas pamokas mokosi dirbti su „Steinberg Cubase Pro 10“ programine įranga, analizuoja savo gebėjimus ir balso tembro diapazoną. Šioje laboratorijoje, naudojant informacines technologijas, siekiama tobulinti moksleivių kūrybiškumą, kritinį mąstymą, tekstų, muzikos, filmų kūrimo metodikas. Šiais metais gimnazija taip pat įsigijo projektorių, be to, turi tikslą įsigyti šiuolaikinius reikalavimus atitinkantį lauko ekraną.
 
• Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijai skirti 2 tūkstančiai eurų: iš jų perkamas 3D projektorius ir interaktyvus 3D turinys „Biologija” (16 tyrinėjimo objektų).
 
 
***
 
Modernėjanti visuomenė reikalauja modernesnių sprendimų ir iš mūsų – Plungės rajono savivaldybės. Kai anksčiau mokykloms buvo skiriama lėšų medinėms lentoms įsigyti, dabar poreikiai ir inovatyvaus ugdymo galimybės yra sparčiai pažengusios į priekį – interektyvios lentos ir kitos technologijos puikiai pritaikomos kasdienėje švietimo įstaigų veikloje.
 
Mūsų rajono savivaldybės biudžete švietimui kasmet skiriamas prioritetinis dėmesys: skiriame lėšų ne tik ugdymo procesui, bet ir įstaigų patalpų bei erdvių remontui ir kitoms reikmėms. Ateities švietimas yra įpareigotas priimti technologijų revoliucijos sąlygas, todėl jau dabar žiūrime į ateitį, ieškome galimybių specialistais, finansavimu ir kitomis priemonėmis prisidėti prie rezultatyvaus ir prasmingo proceso. Vaikas turi būti saugus mokykloje ir pasiekti gerų rezultatų pagal savo galimybes, moksleiviai turi išmokti sugyventi bendruomenėje ir pasirengti ateičiai, eksperimentuoti ir nebijoti veikti klaidų ir bandymų metodu. Ugdoma karta privalo sulaukti pagalbos prisitaikant prie visuomenės modernumo, o kiekvienas vaikas turi gauti iš mokyklos naudą, o ne tik „atbūti“ joje.
 
Baigiantis antrajam mokslo metų mėnesiui, linkime visoms švietimo bendruomenėms stiprybės, tarpusavio supratimo ir to, kad mokykla išliktų ne tik žinių, bet ir dvasinio augimo namais!  
Plungės r. savivaldybės administracijos inf.
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.