Savivaldybė kreipėsi įVyriausybę dėl galimybės atnaujinti kontaktinįugdymą 5-6 klasių mokiniams

2021-04-13

 

Plungės rajono savivaldybėje, esant stabiliam COVID-19 susirgimų skaičiui, nuo kovo 22 dienos buvo pradėtas taikyti saugaus mokinių grį žimo į mokyklas modelis. Pirmieji sugrį žti į mokyklas buvo pakviesti pradinių klasių mokiniai. Visi į mokyklas grį žtantys pradinukai  ir mokytojai, aptarnaujantis personalas buvo prašomi profilaktiškai testuotis, kad būtų galima saugiai pradėti kontaktinį ugdymą. Pirmosios testus atliko Senamiesčio mokyklos ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos bendruomenės, netruko prisijungti ir kitos rajono mokyklos. Šiuo metu mokyklas jau lanko per 700 rajono pradinukų.

Iki šiol mokinių testavimas kaupinių metodu vyko kas 7 dienas. Rezultatų analizė parodė, kad tai pats saugiausias ir racionaliausias būdas užtikrinti nenutrūkstamą kontaktinį ugdymo procesą, neleidžiant virusui išplisti į staigų bendruomenėse. Plungės rajono mokyklose per tris savaites koronaviruso protrūkių  nepasitaikė, buvo gautas tik vienas teigiamas kaupinio rezultatas (ne vaiko, o mokyklos darbuotojo). Jei nebūtų identifikuotas atvejis, COVID-19 infekcijai vėl būtų atvertos durys į mokyklos bendruomenę.

Balandžio 13 dieną Savivaldybėje į vyko pasitarimas dėl galimybės atnaujinti kontaktinį ugdymą ir vyresnių klasių mokiniams. Įvertinę testavimo apimtis, gautus rezultatus ir gana sklandžiai vykstantį pradinukų mokymą kontaktiniu būdu, pasitarimo dalyviai išreiškė mintį , kad Plungės savivaldybė galėtų būti pirmoji savivaldybė Lietuvoje, kuri pradėtų vyresnių klasių mokinių grį žimo į mokyklas procesą, plečiant testavimo apimtis ir kitose vaikų amžiaus grupėse.

Po pasitarimo švietimo į staigų vadovams pavesta atlikti mokyklos bendruomenės narių apklausą dėl kontaktinio ugdymo atnaujinimo 5-6 klasių mokiniams.

Savo ruožtu Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis kreipėsi į Vyriausybę su prašymu leisti taikyti saugaus grį žimo į mokyklas modelį 5-6 klasių mokiniams. Meras atkreipė dėmesį , jog Plungė yra viena aktyviausiai testuojančių savivaldybių, todėl mokiniai saugiai grį žtų į mokyklas kontaktinėms pamokoms. Atkreiptas dėmesys, kad per balandžio mėnesį planuojama paskiepyti per 60 proc. Plungės švietimo į staigų darbuotojų.

Pasitarimo metu kalbėta, jog Vyriausybė sprendžia, kokias karantino režimo priemones taikyti, į vertinus savivaldybių sergamumo Covid-19 liga rodiklius. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau paragino savivaldybių administracijas iš anksto imtis organizacinių veiksmų, padėsiančių pasirengti vykdyti mokinių ugdymą kontaktiniu būdu (kol kas – tik pradinį ugdymą), tačiau Plungės savivaldybė nusiteikusi žengti dar vieną žingsnį ir išbandyti vyresniųjų mokinių saugų grį žimą į mokyklas. Gavus bendruomenių pritarimą tai būtų daroma palaipsniui, plečiant testavimo apimtis.

Kalbant apie testavimą, artimiausiu metu mokyklose šis tas keisis – nuo balandžio 19 dienos vyks savitestavimas, kai ėminį kaupiniui vaikai, pamokyti specialisto, sau darys patys.

Stebint COVID-19 plitimo aplinkinėse savivaldybėse dinamiką akivaizdu, kad atsipalaiduoti dar kiek per anksti, todėl prašome plungiškių supratingumo. Grį žti į į prastą gyvenimo ritmą teks žingsnis po žingsnio, taikant į vairias priemones, kad būtų užtikrintas visuomenės saugumas. Bus saugiau, jei moksleiviai į klases sugrį š palaipsniui, kad būtų užkirstas kelias infekcijai plisti.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.