Saulės elektrinėms įsigyti šeimai – iki 3230 eurų ES parama

2020-09-18

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) praneša, kad nuo rugsėjo 21 d. iki spalio 21 d. tiek visos Lietuvos, tiek ir Plungės rajono gyventojai gali teikti paraiškas ir gauti finansavimą nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrinėms į sirengti arba į sigyti ją saulės elektrinių parke. Gera žinia ta, kad tikimybė gauti paramą netikėtai išaugo: vietoje planuotų 9 mln. bus skiriama daugiau nei 20 mln. eurų. Svarbu ir tai, kad papildomą paramą gali gauti tie asmenys, kurie jau yra gavę finansavimą saulės elektrinei, tačiau nori padidinti jos galią iki 10 kW.

Tokia Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) informacija rodo, kad šiemet dar daugiau gyventojų galės pasinaudoti parama saulės elektrinėms į sigyti, vadinasi ir daugiau sutaupyti, sumažinti aplinkos taršą. Paramą galima gauti tiek saulės elektrinėms su inverteriu, tiek atskiriems saulės elementams.  Galima į sigyti ir didesnės nei 10 kW galios elektrinę, tačiau svarbu nepamiršti, kad finansavimas skiriamas iki 10 kW.

Kuo naudingos saulės elektrinės?

Pirmiausia, tai puikus būdas sutaupyti ir gerokai sumažinti elektros energijos išlaidas. Paskaičiuota, kad naudojant saulės sugeneruotą energiją, per metus galima sumažinti elektros energijos išlaidas net 3–4 kartus. Todėl drąsiai galima teigti, kad ši investicija greitai atsiperka. Atsipirkimo greitį didina ir galimybė gauti paramą iš Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA).

Taip pat tai yra nepriklausomybė nuo kitų elektros energijos gamintojų, o tai reiškia, kad neteks baimintis ir nerimauti dėl kainų kilimo. Kiekvienas gali į sirengti saulės jėgainę pagal savo namų ir šeimos poreikius. Sugeneruotas energijos perteklius gali būti kaupiamas elektros tinkluose. Be to, turėdami saulės elektrinę tausosite ir gamtą. 

Kaip iš saulės elektrinės gaunama elektra?

Saulės elektrinė, dažnai vadinama saulės jėgaine, sumontuojama iš saulės modulių, į tampą keičiančio inverterio ir tvirtinimo sistemos. Tuomet ji užkeliama ir montuojama ant namo, ūkinio pastato ar terasos stogo arba tiesiog ant žemės, jei stogas nėra tinkamas. Ši sistema saulės energiją paverčia elektra.

Kam galima naudoti iš saulės elektrinės gautą energiją?

Iš saulės elektrinės gautą energiją galima naudoti viskam, kur tik reikia: namuose apšvietimui, šildymui, buitiniams elektros prietaisams, elektriniams lauko į rankiams, elektromobiliui ir t.t.

Saulės elektrinė prijungiama prie elektros tinklų. Jei saulėtu metu elektrinė sugeneruoja daugiau elektros, nei išnaudojate, tai perviršį galima kaupti elektros tinkluose, o esant mažiau saulės,  susigrąžinti ją palankiu tarifu.

Kada verta rinktis saulės elektrinių parką?

Daugiabučių gyventojai arba tie žmonės, kurie nenori statyti saulės elektrinės ant savo namo stogo ar kieme, gali į sigyti saulės elektrinės dalį saulės elektrinių parke. Šis sprendimas taip pat leidžia vartoti elektrą iš saulės. Tuomet elektrinė valdoma per nuotolį ir gali būti tokios galios, kokios reikia patenkinti jūsų namų energijos poreikius, o elektrinės montavimu, priežiūra ir efektyvumu rūpinasi parką valdanti į monė.

 

Kiek kainuoja saulės elektrinė ir kada atsipirks?

Kaina priklauso nuo pasirinktos saulės elektrinės galios, gautos paramos ir pasirinktos į rangos. Pavyzdžiui, jei per metus išnaudojate maždaug 4200 kWh, tai jums rekomenduojama 5 kW galios elektrinė, kurios kaina su parama – 2785 Eur. Tuomet per metus sutaupytumėte 587 Eur, o elektrinė atsipirktų maždaug per 4,7 metus.

Kaip gauti paramą saulės elektrinei?

Saulės energijos į monės gali suteikti reikalingą informaciją, padėti paruošti reikiamus dokumentus ir pateikti paraiškas. Galėsite gauti 323 Eur paramą už 1 kW į sigytos saulės elektrinės galios.

Kai kurie bankai siūlo patrauklių saulės elektrinės finansavimo galimybių nuo 3,9 proc.palūkanų. Specialistai padės jums pasirinkti palankiausią finansavimo planą.

Daugiau informacijos www.saulesgraza.lt/saules-elektrines

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.