Saugokite savo ūkįnuo afrikinio kiaulių maro!

2018-07-23

 

Po to, kai liepos 18 dieną radus Varnių seniūnijos miškuose kritusį šerną, Telšių rajono savivaldybės teritorija buvo  paskelbta afrikiniu kiaulių maru užkrėsta teritorija, didesnių saugumo priemonių imtis raginami  ir Plungės rajono kiaulių augintojai.

Savo namų ūkiuose auginantieji kiaules tvartą turėtų aptverti tvora, kad būtų išvengta kontakto su šernais.

Jei žmogus dalyvavo medžioklėje ar išdorojant šerną, tvarkė išknistą dirvą ar lankėsi kitame kiaulių ūkyje, į savo tvartą turi eiti tik nusiprausęs, persirengęs ir pasikeitęs avalynę.

Auginantieji kiaules neturėtų leisti pašalinių žmonių į savo tvartą, turėtų riboti transporto priemonių į važiavimą į savo kiemą.

Kiaules reikėtų šerti tik termiškai apdorotu pašaru, pakratams nenaudoti šiaudų, atvežtų tiesiai iš lauko; tvarte reguliariai naikinti graužikus, vabzdžius ir kitus kenkėjus, kurie gali pernešti virusą.

Pastebėjus, kad kiaulė neėda, karščiuoja, yra apatiška, svirduliuoja, vemia, viduriuoja, reikia nedelsiant informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403, pranešti privačiam veterinarijos gydytojui.

 

Parengta pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inf. 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.