Saugi vieta pernakvoti nuo alkoholio pavargusiems žemaitėliams

2018-09-19

 

 

Prie Plungės savivaldybės ligoninės pastatytos ir įrengtos patalpos, kuriose bus teikiama neblaivių asmenų laikino apnakvindinimo paslauga. Rugsėjo 18 dieną šias patalpas apžiūrėjo ir įvertino Plungėje lankęsis Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, Savivaldybės vadovai, Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai, žiniasklaidos atstovai. Dalyvavo ir patalpas įrengusios UAB „Talma“ direktorius Antanas Matevičius bei kaimyninių rajonų policijos komisariatų vadovai.

Policijos generalinis komisaras L. Pernavas sakė nuo šiol Plungę teiksiantis kaip pavyzdį kitoms savivaldybėms, kuriose taip pat kyla problemų dėl alkoholio padauginusių piliečių.

Meras Audrius Klišonis neslėpė, kad blaivyklos poreikis buvo didelis nuo pat jos uždarymo laikų. Paprastai iki šiol neblaivūs viešoje vietoje „smigę“ asmenys buvo vežami į ligoninės Priėmimo skyrių, o čia neretai elgdavosi agresyviai tiek ligoninės personalo, tiek kitų pacientų atžvilgiu.

Ligoninės direktoriaus pavaduotoja Danguolė Luotienė papasakojo, kad nuo šio rudens tvarką ir rimtį ligoninėje užtikrina nuolat budintys „Ekskomisarų biuro“ apsaugininkai. Pareigūnai patvirtino, kad jų pagalbos Priėmimo skyriaus medikams jau prireikė, kai teko tramdyti neblaivią itin agresyviai nusiteikusią moterį. Laikino apnakvindinimo paslaugą jau išbandė ir trys neblaivūs vyrai.

Nuo alkoholio gyvenime pavargusiems žemaitėliams pasiūloma pagalba – laisva valia kreiptis į Plungės visuomenės sveikatos biuro specialistus, kurie norintiems mesti gerti suteiks konsultacijų, numatytų Priklausomybių mažinimo programoje. Laikino apnakvindinimo patalpose matomoje vietoje nurodytas telefonas, kuriuo specialistas nuo priklausomybių kenčiančius žmones konsultuoja apskritą parą.Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

  

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.