Sąskaitos už centralizuotai tiekiamą šilumos energiją sausįPlungėje yra gerokai mažesnės nei pernai

2020-02-24

 

 

Pagal UAB Plungės šilumos tinklai turimus duomenis, už sausį šildymui suvartotą centralizuotai tiekiamą šilumą gyventojus pasiekusios sąskaitos yra 35 proc. mažesnės nei už 2019-ųjų sausį . Tokiam žymiam sumažėjimui į takos turėjo šiltesni orai bei mažesnė šilumos kaina.

Šį sausį vidutinė lauko oro temperatūra Plungėje siekė apie 3,5 °C šilumos, kai prieš metus ji buvo apie 3,7 °C laipsniai šalčio. Skirtumas siekia net 7,2 °C. Dėl šiltesnių orų šį sausį Plungėje daugiabučiuose šildymui buvo suvartota apie 30 proc. mažiau šilumos nei 2019-ųjų sausį .

Šilumos kaina taip pat buvo 6,4 proc. mažesnė: pernai sausį ji buvo 6,54 ct/kWh be PVM, šiemet – 6,12 ct/kWh be PVM. Vertinant tiek pačios Bendrovės, tiek nepriklausomo šilumos gamintojo – UAB „Plungės bioenergija“ –  šilumos gamybai naudojamo kuro kainų pokyčius, kaina 2019-2020 metų šildymo sezoną turėjo sumažėti dar labiau – apie 14 proc. Tačiau minėtas nepriklausomas šilumos gamintojas, per „Baltpool” energijos išteklių biržą parduodamas Bendrovei savo pagamintą šilumos energiją, pasinaudojo norminiuose aktuose nustatyta galimybe ataskaitinio laikotarpio metu nesilaikyti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) jam bazinėje kainoje nustatytų apribojimų, todėl nuo 2019 m. II ketvirčio nuolat gauna daugiau pajamų nei reguliuotojas yra leidęs. Gavusi faktinius audituotus duomenis už praėjusį ataskaitinį laikotarpį , VERT į vertins perrinktas pajamas ir į pareigos UAB „Plungės bioenergija” grąžinti jas vartotojams. Bendrovė informuoja, kad šilumos kaina dėl perrinktų pajamų ateityje tikrai mažės, o konkrečius dydžius sužinosime tik po VERT atlikto perskaičiavimo.

Vidutiniai mokėjimai už šildymui suvartotą šilumą (neskaitant šilumos karštam vandeniui paruošti ir jo temperatūrai palaikyti) 60 kv. metrų ploto bute šių metų sausio mėnesį sudarys 50,63 euro su PVM. Prieš metus dėl vėsesnių orų ir didesnės šilumos kainos vidutinė sąskaita už suvartotą šilumą buvo 77,40 euro.

Renovuotų namų gyventojai vidutiniškai mokėjo po 31,20 euro su PVM (pernai sausį – po 45,60 eurų). Senų blogos būklės daugiabučių gyventojai už tokio paties ploto butų šildymą – atitinkamai po 68 eurus su PVM (pernai – apie 97,20 euro).

Atkreiptinas dėmesys, jog tiek šilumos kaina, tiek lauko oro temperatūra visiems vartotojams buvo vienoda.

Sąskaitų skirtumų pagrindinė priežastis yra nevienoda pastatų būklė – kuo pastatas blogesnės būklės, kuo prasčiau prižiūrimos jo šildymo ir karšto vandens sistemos, tuo daugiau gyventojai moka už suvartotą šilumą.

Daugiabučių gyvenamųjų namų administratoriai ir šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojai yra atsakingi už tinkamą pastatų priežiūrą, o Bendrovė – už nenutrūkstamą šilumos tiekimą vartotojams iki pastatų į vadų.

 

UAB „Plungės šilumos tinklai“ administracija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.