Sėkmingoms deryboms su Lietuvos automobilių kelių direkcija vainikuoti rengiama dvišalė sutartis

2018-10-19

 

 

Spalio 19 dieną Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis surengė spaudos konferenciją, kad praneštų apie sėkmingai pasibaigusias derybas Lietuvos automobilių kelių direkcijoje (LAKD). Meras informavo, kad rengiama sutartis, pagal kurią trimis etapais bus ženkliai pagerinta kai kurių Plungės priemiesčio ir miesto gatvių būklė: paklota nauja danga, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, gatvių apšvietimas.

Meras informavo, kad susitikime su LAKD vadovais ir specialistais taip pat dalyvavo ir Seimo narys Jonas Varkalys. Buvo sutarta, kad LAKD perims kelią nuo Prūsalių iki Stonaičių ir asfaltuos. Po šių darbų ši kelio atkarpa pasitarnaus automobilių srautui kaip vakarinis Plungės aplinkkelis.

Meras informavo, kad pagal pasiektą susitarimą Babrungo kaime ir Plungės mieste bus įgyvendinti trys kelių infrastruktūrą gerinantys projektai.

Valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 3201 Truikiai–Prūsaliai ruože nuo 0,090 (nuo sankryžos su keliu Nr. 164 Mažeikiai–Plungė–Tauragė) iki 0,880 km (sankryžos su Notės g.), kuriam Plungės rajono Babrungo kaime suteiktas Žemaitijos gatvės pavadinimas, įrengs  pėsčiųjų ir dviračių taką su apšvietimu dešinėje kelio pusėje ir atliks  kelio važiuojamosios dalies remontą. Ruožas nuo 0,880 km (sankryžos su Notės g.) iki 1,574 km, kuriam Plungės mieste suteiktas S. Dariaus ir S. Girėno gatvės pavadinimas, gatvė bus rekonstruota,  įrengiant pėsčiųjų ir dviračių taką dešinėje kelio pusėje ir šaligatvį bei apšvietimo tinklus kairėje kelio pusėje, taip pat bus padarytas ir kelio važiuojamosios dalies dangos remontas.

Valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 3201 Truikiai–Prūsaliai ruožas nuo 2,158 iki 4,299 km (sankryžos su Birutės g.), kuriam Plungės mieste suteiktas Stoties gatvės pavadinimas, bus rekonstruotas, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių taką bei apšvietimo tinklus kairėje kelio pusėje ir atliekant kelio važiuojamosios dalies dangos remontą.

Valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 3201 Truikiai–Prūsaliai ruože nuo 4,299 km (sankryžos su Birutės g.) iki 5,73 km (sankryžos su Babrungo g.), kuriam Plungės mieste suteiktas Birutės gatvės pavadinimas, bus atliktas rekonstravimas, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių taką kairėje kelio pusėje (tako plotis 2,5 m).

Planuojama, kad dalis šių trijų etapų darbų bus baigta iki 2019 metų pabaigos, kita dalis – iki 2020 metų pabaigos.

„Susitarimą įgyvendinus Plungė jau iš visų pusių turės patogų įvažiavimą į miesto teritoriją ir daug geriau išvystytą kelių infrastruktūrą. Tai – didelė investicija, kuri ženkliai pagerins susisiekimo kokybę. Savivaldybei teksianti našta– perimti rekonstruotų gatvių priežiūrą, valymą ir ženklinimą. Tačiau tokių stambių darbų, kaip įvardytų kelių ir gatvių rekonstravimas, pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimas, Savivaldybė vien iš savo lėšų nebūtų padariusi“, – pažymėjo meras.

Sutarties projektas bus pateiktas aptarti Savivaldybės tarybai. Žinoma, kad LAKD įsipareigotų organizuoti ir finansuoti techninių darbo projektų parengimą, jų ekspertizes ir  statybos darbus. Savivaldybė, kaip minėjo meras, turėtų įsipareigoti perimti sutvarkytas atkarpas Savivaldybės nuosavybėn ir Savivaldybės biudžeto lėšomis įrengti  lietaus nuotekų ir apšvietimo tinklus.


Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.