Ruošiamasi paminėti Š½emaitijai svarbią sukaktį

2018-04-25

 

 

Balandžio 24 dieną Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas restauruotose vyskupo Vincento Borisevičiaus seminarijos patalpose priėmė žemaitiškai kalbančių savivaldybių vadovus, taip pat Akmenės, Gargždų, Klaipėdos, Mažeikių, Palangos, Skuodo, Šilalės, Šilutės, Tauragės, Telšių, Žemaičių Kalvarijos dekanatų dekanus ir atkreipė susirinkusiųjų dėmesį, kad ateinančiais 2019 metais sukaks 800 metų, kai Žemaitija pirmą kartą paminėta rašytiniuose šaltiniuose.

„Tai ypatinga proga atkreipti visos Lietuvos dėmesį į šį unikalų istorinį regioną. Tai galimybė dar labiau sutelkti Žemaitijos krašto bendruomenes, skatinti žmones geriau pažinti savo kraštą, saugoti jo identitetą, ugdyti patriotiškumą“, – kviesdamas pasitarti, kaip sutelktai švęsti šiuos jubiliejinius Žemaitijai metus, kalbėjo Telšių vyskupas K. Kėvalas.

Vyskupas kilęs iš Kauno, todėl prisipažino, jog pirmi metai Žemaitijoje jam buvo pilni atradimų.

„Šis kraštas – unikalus, ir savo išskirtinumu gali patraukti ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių gyventojų dėmesį“, – pažymėjo K. Kėvalas. Vyskupo įsitikinimu, artėjantis Žemaitijai svarbus jubiliejus suteikia galimybes sustiprinti bendruomeniškumą, garsinti regiono unikalumą nauju socialiniu, kultūriniu ir ekonominiu proveržiu.

„Žemaitiją kiekvienas jaučiame širdyje, o ką esame pasiruošę dėl jos nuveikti? Juk Žemaitija – istorinis ir svarbus Europos regionas kaip Bavarija, Škotija ar Velsas! Todėl ir prašome savivaldybių merų, savivaldybių administracijų vadovų sutelkti bendruomenes, kad 2019 metus švęstų visas kraštas, ir žemaičiai pagrįstai tuo didžiuotųsi!“, – kalbėjo vienas iš Žemaitijos jubiliejinių metų paminėjimo programos iniciatorių profesorius Algirdas Žebrauskas.

Per pirmą pasitarimą idėjų, kaip būtų galima įprasminti Žemaitijai svarbią sukaktį, kilo pačių įvairiausių: pasiūlyta vietovardžių ribas žymėti žemaitiškai parašytais informaciniais užrašais, prie sodybų iškelti Žemaitijos vėliavą, Žemaitijos jubiliejaus proga išleisti pašto ženklą bei knygą „Žemaitija“, surengti paskaitų ciklą ir senųjų žemėlapių, kuriuose pažymėta Žemaitija, parodą, išleisti žemaičių tarmių žodyną ir net nukaldinti Žemaitijos ordiną, kuriuo būtų galima pagerbti itin kraštui nusipelniusias asmenybes!

Žemaitijos 800 metų paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose jubiliejaus programą inicijavo ir LR Seimo Laikinoji Žemaičių grupė. Pasitarimo, vykusio balandžio 24 dieną Telšiuose, dalyviai nusprendė su Seimo ir Vyriausybės nariais kalbėti vienu balsu ir sukakčiai paminėti teikti vieną bendrą programą. Siūlymus programai kiekviena savivaldybė įsipareigojo pateikti iki rudens.


Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.