Rekonstruotos Telšių, Laisvės, Rietavo ir Minijos gatvės bus 6,5 m pločio

2019-06-04

 

Birželio 4-osios rytas Savivaldybėje prasidėjo Verslo pusryčiais, kurių metu meras Audrius Klišonis ir Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis susirinkusiesiems priminė, kokie darbai mieste vyks per ateinančius trejus metus, įgyvendinant projektą „Plungės miesto Telšių, Laisvės, Rietavo ir Minijos gatvių rekonstravimas“.

Akcentuota, jog rekonstruotos gatvės bus kiek siauresnės (6,5 m) nei šiuo metu, tačiau minėtose gatvėse bus įrengti ne tik pėsčiųjų, bet ir dviračių takai, žaliosios juostos.

Projektas bus pradėtas įgyvendinti nuo žiedinės sankryžos (Rietavo ir Laisvės g.) statybos bei Rietavo gatvės atkarpos (iki sankryžos su Lankos g.) rekonstravimo. Preliminariai šie pirmieji darbai kainuos apie 650 tūkstančių eurų.

M. Čiuželis informavo, jog, įgyvendinant projektą, bus pastatyta maža žiedinė sankryža Rietavo ir Sinagogų gatvės pradžioje. Kitas žiedas bus statomas Laisvės ir Telšių gatvių sankryžoje.

Nauja tai, jog rekonstravus Telšių gatvę jos pradžioje galvojama įrengti mokamą automobilių stovėjimo zoną, statmeną važiuojamajai kelio daliai.

Tikimasi, jog keturių gatvių rekonstravimo projektas bus baigtas 2021 metų pavasarį.

Meras įvardijo ir kitas gatves, kurias mieste artimiausiu metu planuojama rekonstruoti: Lankos, Nausodžio ir S. Nėries. Įgyvendinant dulkėtumo mažinimo programą bus rekonstruota priemiestyje esanti Blendžiavos gatvė, kuria šiuo metu, dėl tunelio statybos, ypač intensyvus automobilių eismas.

Verslo pusryčiuose dalyvavęs Savivaldybės tarybos narys Liudas Skierus svarstė, jog, įgyvendinant projektą Telšių gatvėje (iki planuojamos žiedinės sankryžos), pakaktų atnaujinti tik asfalto dangą, nes šaligatviai ir apšvietimas čia geros būklės. Meras argumentavo, kad keturias miesto centre esančias gatves apimantis projektas yra vientisas, o pasirašytą sutartį su rangovu, pasiekusio to per teismų procesus, vargu, ar pavyktų pakeisti ar nutraukti.

Susirinkusieji taip pat buvo informuoti, jog šią savaitę rangovai pradės asfaltuoti Ryto gatvę.

Verslininkai turėjo klausimų dėl Plungės miesto pramonės kvartalo, kuriame šiuo metu dirba apie 4 tūkst. rajono žmonių, infrastruktūros gerinimo. Įmonių Pramonės prospekte vadovai ragino atkreipti dėmesį, jog  kvartale neveikia lietaus kanalizacija, nors mokesčius už šią paslaugą jie sąžiningai moka bendrovei  „Profilena“. Kalbėta, ar būtina mokėti bendrovei mokesčius už lietaus vandens kanalizavimą, jei nėra kokybiškos paslaugos.  

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.