Reikalaus asmeninės atsakomybės

2018-05-08

 

 

Gegužės 8 dieną Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis rimtai diskusijai prie apskritojo stalo sukvietė savivaldybės seniūnus, taip pat už ekologiją, turto priežiūrą bei viešą tvarką atsakingus Savivaldybės administracijos darbuotojus bei Plungės rajono aplinkos apsaugos pareigūnus. 

Savivaldybės administracijos vadovas kvietė sutelktai padirbėti, kad rajone – mieste, miesteliuose, gyvenvietėse, kaimuose, pamiškėse, pakelėse, visose viešose ar privačiose erdvėse – būtų kuo mažiau prišiukšlintų teritorijų. „Žmonės šiukšlina kur nori, o mes, valstybės tarnautojai, nieko nedarome, kad padėtis pasikeistų! Reikia būti savo teritorijos šeimininkais ir imtis priemonių, nes nuo mūsų veiksmų priklauso, ar situacija rajone iš esmės pagerės. Seniūnai turi eiti ir kalbėtis su žmonėmis, kad tvarkytųsi, o jei nepavyktų susitarti geruoju, siūlau kviestis televiziją, teršėjus filmuoti ir viešai rodyti. Mokame šokti ir dainuoti, rengti šventes, tačiau ar mokame tvarkytis?“ – kėlė asmeninės atsakomybės klausimą G. Bagužis.

Plungės rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėja Irena Latakaitė pastebėjo, jog daug kas dedasi gamtos mylėtojais, kai kas nors mato ar stebi, o kai nemato? Pareigūnės nuomone, sunkiausia kovoti su šiukšlintojais yra Plungės miesto, kuriame daug garažų ir sodų bendrijų, seniūnui. „Daug kas priklauso nuo žmogaus kultūros. Ne be reikalo ir Mozė 40 metų tautą po dykumą vedžiojo, kol pasikeitė karta ir jos mąstymas. Pernai savivaldybėje Aplinkos apsaugos agentūra nubaudė 227 asmenis, šiemet surašė jau 98 protokolus, tačiau Administracinių nusižengimų kodeksas daugeliu atvejų numato, kad pirma reikia pažeidėją įspėti, tik kitą kartą bausti, – kalbėjo I. Latakaitė. – Dirbant taip pat teko susidurti su žmonėmis, kurie turi atliekų kaupimo maniją. Tai išties baisus sveikatos sutrikimas! Tokį baudi, o šis poeziją pareigūnui deklamuoja! Taip pat pastebime, jog po savaitgalio buitinių atliekų konteineriai mieste yra perpildyti, neišvežamos ir išrūšiuotos atliekos. Varnos plėšo atliekų pilnus maišelius, vėjas gainioja popieriaus ir plastmasės skiautes… Gyvename nešvarioje, ligotoje aplinkoje, bet patys ją ir sukuriame, ir nuo to paskui susergame“.

Pasitarime kalbėta, jog baudos už šiukšlinimą, deja, per menkos, kad pažeidėjus priverstų rimtai susimąstyti. „Sutinku, kad už viešoje vietoje numestą nuorūką užtenka ir įspėjimo, tačiau už pamiškėje paliktą krūvą senų padangų įspėjimo, net jei žmogus nusižengia pirmą kartą, jau nepakanka. Tai išdėstėme ir Lietuvos savivaldybių asociacijai adresuotame rašte“, – informavo Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vyr. specialistas Antanas Gedrimas.

Paukštakių seniūno Aurimo Vasiliausko nuomone, apie atliekų tvarkymą dar trūksta informacijos. Ar daug kas žino, kad pirkdamas automobiliui padangas parduotuvėje ar servise gali palikti senas? Kad kasmet Jėrubaičių sąvartyne gali nemokamai atiduoti po 4 lengvojo automobilio padangas? Kad asmeniui į sąvartyną pristačius elektronikos atliekas jam bus perskaičiuota rinkliava, nes kiekvienas kilogramas atliekų prilygintas 6 centams?

Pasitarime taip pat kalbėta apie nuotekų ir mėšlo tvarkymą, medžių genėjimą, brakonieriavimą.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.