Pristatė šilumos ūkio studiją

2018-06-05

 

Birželio 4 dieną projektų vadovai Visvaldas Šavelskis (UAB „TEC  Industry“) ir Marius Bružas (UAB „Ekotermija)  Savivaldybės tarybos nariams bei Savivaldybės administracijos specialistams pristatė Savivaldybės administracijos užsakymu atliktą studiją „Veiksmų planas mažinti šilumos energijos kainą Plungės mieste, modernizuojant V. Mačernio g. 19B katilinės pajėgumus“.

V. Mačernio g. esantys dujiniai katilai šiuo metu šilumos energiją gamina tik tada, kai nepakanka šilumos energijos tiekimo srauto iš UAB „Plungės bioenergija“. Gamtinėmis dujomis kūrenamais katilais per metus pagaminama iki kelių šimtų MWh šilumos energijos.

Studijos autoriai pateikė kelis scenarijuos, kaip optimizuoti Plungės šilumos ūkį ir šilumos kainą.

Pagal pirmą scenarijų nuomos sutarčiai su UAB „Plungės bioenergija“ pasibaigus, nutraukiama šilumos gamyba dviem biokuro vandens šildymo katilais, biokuro kogeneracinė jėgainė veikia toliau, papildomas šilumos poreikis užtikrinamas šilumos tiekėjo įrenginiais.

Pagal kitą scenarijų nuomos sutarčiai su „Plungės bioenergija“ pasibaigus, nutraukiama šilumos gamyba dviem biokuro vandens šildymo katilais (dėl pasibaigusio resurso), kogeneracinė jėgainė veikia toliau, o šilumos tiekėjas pasistato savo biokuro katilą (jo galia nustatoma analizės metu).

Pagal trečią scenarijų šilumos tiekėjas nuperka vieną „Plungės bioenergijos“ valdomą biokuro vandens šildymo katilą, jį keičia pasinaudojant Europos Sąjungos struktūrine parama.

Pagal ketvirtą scenarijų nuomos sutartis su „Plungės bioenergija“ nepratęsiama, įmonė nutraukia gamybą vandens šildymo katilais, šilumos tiekėjas stato savo biokuro katilus.

Kalbėta, jei V. Mačernio g. ir Lentpjūvės g. katilinių tinklų sistemos būtų sujungtos, superkamos šilumos kainą ribotų ne aukšta gamtinių dujų kaina, o biokuro kaina. Atitinkamai iš nepriklausomo šilumos gamintojo superkama šilumos kaina būtų mažesnė. Sujungus V. Mačernio g. ir Lentpjūvės g. katilinių sistemas, kuro struktūroje biokuras sudarytų apie 85 proc., gamtinės dujos – 15 proc. sunaudojamo kuro.

„Rinkitės kokį norite šilumos ūkio optimizavimo scenarijų, tačiau bet kuris jų  įgyvendinimas kainuos, o tos investicijos bus įskaičiuotos į šilumos kainą. Ar siūlome jums pratęsti sutartį su „Plungės bioenergija“? Metams – tikrai, nieko blogo dėl to neįvyks, o per tą laiką rimtai svarstyti, ar nevertėtų Savivaldybei derėtis ir nupirkti „Plungės bioenergijos“ įrenginius“, – kai vieną iš realiausių variantų teikė konsultantai.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

  

 


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.