Pradedamas įgyvendinti projektas „Daugiafunkcių centrų stiprinimas socialinių paslaugų prieinamumui ir efektyvumui gerinti“

2020-11-30

Plungės rajono savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su Biržų rajono savivaldybės administracija, Rokiškio pedagogų švietimo centru bei Latvijos Jelgavos, Aucės, Vecumniekų savivaldybėmis ir Žemgalos planavimo regionu, pradeda į gyvendinti projektą „Daugiafunkcių centrų stiprinimas socialinių paslaugų prieinamumui ir efektyvumui gerinti („Octopus“)“, Nr. LLI-425.

Projekto tikslas – didinti bendruomenei reikalingų paslaugų prieinamumą ir skatinti žmonių su negalia, senjorų, šeimų, auginančių vaikus su negalia bei rizikos grupės vaikų ir jaunimo socialinę į trauktį , kuriant socialines paslaugas teikiančius ir į vairias į traukties priemones vykdančius daugiafunkcius centrus.  

Bendras projekto biudžetas – 705 573,37 Eur , iš kurių Europos regioninės plėtros fondo (2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos) lėšos – 599 737,33 Eur.

Plungės rajono savivaldybei tenkanti projekto lėšų suma – 99 782,09 Eur.

Projekto pradžia – 2020-06-01, projekto pabaiga – 2022-05-31.

Per du metus Jelgavoje, Aucėje, Vecumnieki ir Plungės savivaldybėse bus į diegtos 4 naujos socialinės paslaugos ir sukurtos 7 socialinės į trauktį skatinančios priemonės Jelgavos, Biržų ir Rokiškio savivaldybėse.

Projekte dalyvaujančių savivaldybių specialistai dalyvaus 4 pasikeitimo patirtimi susitikimuose bei 3 dienų trukmės mokymuose, taip pat bus numatytos ir sudarytos gairės daugiafunkciams centrams.

Tam, kad būtų nustatyti tikslinių grupių poreikiai, projekto partneriai išbandys į vairias socialines priemones (stovykla rizikos grupės vaikams, neį galių žmonių šventė ir bendras bendradarbiavimo per sieną renginys senjorams). Be to, Plungėje ir Rokiškyje bus sukurtos paslaugos naujai į steigtuose centruose.

Laukiamas projekto rezultatas – prieinamesnės socialinės paslaugos ir socialinės į traukties priemonės  ne mažiau kaip 706 žmonėms su negalia, senjorams, šeimoms auginančioms vaikus su negalia, rizikos grupės vaikams ir jaunimui. Pridėtinė šio projekto vertė – sukurtas į staigų bendradarbiavimas. 

Nuorodos: 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos interneto svetainė www.latlit.eu

 

 

Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.