Požeminių konteinerių aikštelių išdėstymo schemą prisieis koreguoti

2019-10-31
 

 

 

UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ kartu su partneriais – keturiomis Telšių regiono savivaldybėmis – įgyvendina ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Telšių regione“.

Plungės rajono savivaldybėje numatyta iš viso įrengti 60 pusiau požeminių konteinerių aikštelių: 40 prie daugiabučių gyvenamųjų namų, 20 – prie rajone esančių kapinių.

Projekto įgyvendinimo Plungės rajono savivaldybėje procesas prasidėjo prieš keletą metų, kai bendrovės „Urbanistika“ buvo paprašyta parinkti požeminėms konteinerių aikštelėms tinkamas vietas. Konteineriams parinktų vietų viešinimo procesas įvyko, sukviesti gyventojus ir aptarti paruoštą schemą buvo įpareigotas „Plungės būstas“ ir daugiabučių namų bendrijų pirmininkai, tačiau gyventojai į permainą atkreipė dėmesį tik tuomet, kai į jų kiemą atvažiavo rangovai. Pasipylė skundai, kad naujiesiems konteineriams parinktos netinkamos vietos.

Pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimo (ir projektavimo) darbus Plungės savivaldybėje jungtinės veiklos pagrindu atlieka bendrovės „Strefa“ ir „Ginota“. Susidūrę su gyventojų nepasitenkinimu šių bendrovių atstovai iškėlė retorinį klausimą: ar jiems tęsti pradėtus darbus pagal patvirtintą konteinerių išdėstymo schemą, ar palaukti, kol bus rasti gyventojus tenkinantys sprendimai.

Spalio 30 dieną Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas, Savivaldybės ekologė Roberta Jakumienė, Plungės miesto seniūno pareigas einantis Gintaras Domarkas, Telšių regiono atliekų tvarkymo centro vadovo pareigas einantis Juozas Šlepetis, projekto vadovas Stasys Steponavičius,  bendrovės „Ginota“ statybos vadovas Eugenijus Vinslav, bendrovės „Ginota“ direktorius Artūras Laktionkinas apvažiavo visas mieste šiuo metu įrengiamas pusiau požeminių konteinerių aikšteles ir įvertino kilusias problemas. Iš tiesų, nors vietų konteineriams parinkimo schemai prieš pradedant darbus ir buvo pritarta, paaiškėjo, jog kai ko nenumatyta ieškant laisvų, be komunikacijų, žemės plotų. Yra vietų, kuriose reikės iškelti ryšių kabelius ar suformuoti įvažas konteinerius aptarnaujančiam transportui ir pan.

Susitikti atėję gyventojai reiškė priekaištus, kad jų netenkina parinktos konteinerių vietos, nes atliekų konteineris stovės arčiau pastato, kieme sumažės vietų automobiliams statyti.

Diskusija apie galimus iškilusių problemų sprendimų būdus po išvykos tęsėsi Savivaldybės administracijos direktoriaus kabinete, prie konteineriams parinktų vietų schemų ir požeminių komunikacijų žemėlapių. Panašu, kad suplanuotų darbų iki šių metų pabaigos užbaigti nepavyks. Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus M. Kauno, su rangovais sutarta, kad jie tęs darbus toliau, o dėl probleminių vietų reikės ieškoti visas suinteresuotas puses tenkinančių sprendimų.

 

 Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.