Po mero vizito – geros žinios iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos

2018-07-12

 

Liepos 11 dieną meras Audrius Klišonis ir Seimo narys Jonas Varkalys Lietuvos automobilių kelių direkcijoje (LAKD) susitiko su direktoriaus pareigas einančiu Vitalijumi Andrejevu, direktoriaus pavaduotojų pareigas einančiais Remigijumi Lipkevičiumi ir Eduardu Grinavecku, Vietinės reikšmės kelių administravimo skyriaus vedėja Neringa Kryževičiene, kitais direkcijos specialistais ir aptarė Plungės rajone esančiuose regioninės reikšmės keliuose numatytus į gyvendinti projektus.

Meras A. Klišonis akcentavo, jog pasikeitus teisės aktams Savivaldybė nebeturi investuoti lėšų į regiono kelius. Susitikimo metu kalbėta apie galimybę pasirašytas bendradarbiavimo sutartis keisti į partnerystės sutartis su naujais LAKD į sipareigojimais.

2017 metų balandžio 4 dieną buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 3213 Kuliai – Šiemuliai – Gaudučiai ruožo nuo 0,691 km iki 1,013 km, kuriam Kulių miestelyje suteikti Aušros ir Liepų gatvių pavadinimai, šaligatvių rekonstravimo techninių darbo projektų parengimo.

Pasikeitus teisės aktams, nustatantiems, jog Savivaldybės skirtas valstybės biudžeto specialiąsias tikslines dotacijas vietinės reikšmės keliams tiesti, rekonstruoti, taisyti, prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti negalima naudoti, nuspręsta šalių susitarimu šią bendradarbiavimo sutartį nutraukti ir pasirašyti naują – partnerystės – sutartį .

Nauja sutartimi LAKD į sipareigoja paskelbti darbų (su projektavimu) viešąjį pirkimą, parengti techninį darbo projektą ir rekonstruoti kelio Kuliai – Šiemuliai – Gaudučiai ruožą nuo 0,691 km iki 1,85 km (iki Paalančio gatvės). Šioje atkarpoje bus į rengta asfalto danga, šaligatviai, apšvietimas, vandens nuvedimas.

Plungės savivaldybė savo ruožtu turi į sipareigoti iki šių metų rugsėjo pateikti LAKD šio kelio ruožo geologinių tyrinėjimų ataskaitą, kad kuo greičiau į vyktų rangos darbų konkursas.

Meras A. Klišonis pažymėjo, jog Savivaldybės tarybai teiks sprendimo projektą perimti rajoninį kelią Nr. 3214 Šiemuliai – Reiskiai nuo jo pradžios iki 5,629 km. Šiame kelyje yra apie 1,5 km labai prastos žvyro dangos. Susitikimo su LKAD vadovais metu meras A. Klišonis ir Seimo narys J. Varkalys išsiderėjo, jog  direkcija inicijuos šios atkarpos dangos stiprinimo darbus. Jei Savivaldybės taryba priims sprendimą perimti minėtą kelią, atkarpos žvyravimo darbai prasidės kitais metais.

Meras A. Klišonis nusiteikęs su LAKD kalbėtis ir dėl kitų pasirašytų bendradarbiavimo sutarčių, tikisi sėkmingos diskusijos dėl Alsėdžių miestelio aikštės bei Platelių, Telšių, Varduvos ir Jurgaičių gatvių (Alsėdžių sen.) bei Dariaus ir Girėno, Žemaitijos (Babrungo sen.), Stoties ir Birutės gatvių (Plungės m.) sutvarkymo.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.