Po ilgo laiko rajono ugdymo įstaigose nustatyti pavieniai COVID-19 atvejai

2021-05-14

 

 

Per gegužės mėnesį Plungės rajono savivaldybės ugdymo į staigose nustatyti 4 pavieniai COVID-19 ligos atvejai. Nustatyta, kad susirgo suaugę asmenys (mokyklų ar darželių kolektyvų darbuotojai).  Nė vienas  koronavirusu  užsikrėtęs asmuo nebuvo pasiskiepijęs.

Šiomis dienomis taip pat pasiekė informacija, jog, testuojant mokinius kaupinių metodu, vieno kaupinio testas dėl koronaviruso buvo teigiamas.

Šie atvejai tik patvirtina nuostatą, kad mokiniams būtina testuotis, o suaugusiesiems rekomenduojama skiepytis, siekiant išvengti ligos ir komplikacijų, taip pat norint užkirsti kelią virusui plisti. 

Paskutiniais duomenimis, iš viso rajono švietimo į staigose jau pasiskiepijo 58,9 proc. darbuotojų, iš jų abiem skiepo dozėmis paskiepyta 87,1 proc. Bendras pasiskiepijusių ir turinčių imunitetą (persirgusių) rajono švietimo į staigų darbuotojų procentas –  77,7.

Geriausia situacija bendrojo ugdymo mokyklose – pasiskiepijo 63,6 proc., pasiskiepijusių ir persirgusių dalis siekia 83,2 proc.

Kol kas sudėtingesnė situacija ikimokyklinio ugdymo į staigose – pasiskiepijusių darbuotojų tik 43,5 proc., o pasiskiepijusių ir persirgusių dalis siekia 64,3 proc.

Nors yra galimybė skiepytis, rajono  abiturientai šia galimybe pasinaudoti neskuba – pasiskiepijusių  dalis siekia 28,5 proc., o bendrai pasiskiepijusių ir persirgusių – 34,3 proc. Raginame abiturientus nedelsti ir pasinaudoti galimybe pasiskiepyti. Nepasiskiepijus kyla nemaža rizika susirgti Covid-19 liga arba, būnant privalomoje izoliacijoje, šiemet praleisti egzaminus. Abiturientams taip pat rekomenduojama testuotis ir užkirsti kelią virusui plisti.

Tenka apgailestauti, kad Plungės rajone gegužę auga užsikrėtimų koronavirusu skaičius, gegužės 13 d. sergamumo rodiklis, 14 dienų tenkantis 100 tūkst. gyventojų,  – 254,4.

Ugdymas mokyklose kontaktiniu būdu ir toliau organizuojamas, periodiškai atliekant mokinių ir ugdymo į staigų darbuotojų profilaktinį tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti. Mokiniai, nesutinkantys dalyvauti profilaktiniame tyrime, mokosi nuotoliniu būdu.

Organizuojant ugdymo procesą turi būti užtikrinamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos sąlygos.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.