Plungiškius pagaliau pasiekė džiugi naujiena – pasirašyta tunelio po geležinkeliu rangos darbų sutartis!

2018-03-15
 Š. m. kovo 14 d. Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis pasirašė projekto „Tunelinio viaduko po geležinkeliu Plungės m., Dariaus ir Girėno g., įrengimas“ statybos darbų atlikimo sutartį su jungtinės veiklos partneriais – AS „Latvijas Tilti“, AB „Eurovia Lietuva“ ir UAB „Plungės lagūna“.

Projektas įgyvendinamas pagal  2015 m. lapkričio 13 d. jungtinės veiklos sutartį tarp Lietuvos automobilių kelių direkcijos, Plungės rajono savivaldybės administracijos ir AB „Lietuvos geležinkeliai“. Projekto iniciatoriai – LR Seimo narys Jonas Varkalys ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis – įdėjo daug pastangų, kad plungiškių ilgai lauktas projektas įgautų „kūną“. Nuo pat projekto inicijavimo pradžios su projekto kūrimu, dokumentacijos ruošimu, viešųjų rangos darbų pirkimu dirba buvusi Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų sk. vyr. specialistė, šiuo metu dirbanti Savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų sk. vedėja Jūratė Garčinskaitė. Po sutarties pasirašymo dienos kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija Jūratė paruošė paraišką Transporto investicijų direkcijai (TID) dėl finansavimo įforminimo.

Projektu „Tunelinio viaduko po geležinkeliu Plungės m., Dariaus ir Girėno g., įrengimas“ numatyta įrengti tunelį po geležinkeliu, pėsčiųjų takus ir šaligatvius, šviesoforinį eismo reguliavimą, rekonstruoti Dariaus ir Girėno, Stoties ir Žemaitės gatvių atkarpas.

Dar 2015 m. atlikus tyrimą, buvo nustatyta, kad Plungės miesto Dariaus ir Girėno gatvėje, sutampančioje su rajoniniu keliu Nr. 3201 Truikiai–Prūsaliai, įrengta vieno lygio geležinkelio pervaža sukelia šias pagrindines problemas: prie nuolat uždaromos geležinkelio pervažos susidaro automobilių spūstys; dėl vieno lygio sankirtos su geležinkeliu neužtikrintas eismo saugumas; nuolat uždaryta geležinkelio pervaža dalija miestą į dvi dalis, stabdanti už geležinkelio esančios teritorijos vystymąsi.

Atliekant tunelinio viaduko po geležinkeliu Plungės mieste, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengimą, bus atliekami šie pagrindiniai darbai: rekonstruojamos Dariaus ir Girėno ir Stoties gatvės; rekonstruojama Žemaitės gatvė; įrengiama atraminė sienutė, pėsčiųjų takas, šaligatviai, vandens nuvedimo latakai, 5 asfalto ir 4 trinkelių dangos nuovažos į sklypus ir kitas teritorijas; dangos ženklinimas autobusų stoties teritorijoje, formuojama 42 vietų lengvųjų automobilių ir 8 autobusų stovėjimo aikštelė. Tunelio po geležinkeliu projektas apima patį tunelį ir prieigas iki tunelio – atramines sienas – už pagrindines laikančiąsias konstrukcijas parinkti gręžtiniai gelžbetoniniai poliai, gelžbetoninės monolitinės tunelio sienos ir perdangos. Projekte numatyti lauko vandentiekio ir lietaus nuotekų tinklai. Paviršinės nuotekos surenkamos projektuojamais trapais ir nuleidžiamos į esamus miesto tinklus. Elektrotechnikos dalyje numatyti šviesoforų įrenginiai, telekomunikacijų, ryšių įrenginių iškėlimas. Projekte taip pat numatytas naujos nuotekų siurblinės prijungimas prie elektros tinklų. Projekte numatyti tunelio Dariaus ir Girėno gatvėje apšvietimo tinklai. Taip pat projekte numatyti Dariaus ir Girėno, Stoties, Žemaitės gatvių apšvietimo rekonstrukcijos sprendiniai.

Įgyvendinus projektą, bus panaikintas vieno lygio automobilių kelio susikirtimas su geležinkelio keliu ir sukurtas naujas kelių infrastruktūros objektas – transporto mazgas su tuneliniu viaduku po geležinkeliu Plungės mieste, padidės eismo sauga ir saugumas vietiniams gyventojams ir miesto svečiams.

Darbų pabaiga numatoma po 17 mėnesių nuo Sutarties įsigaliojimo (į šį laikotarpį neįskaitomas darbų atlikimo sustabdymo laikotarpis, kuris prasideda gruodžio 15 d. ir baigiasi kitų metų kovo 15 d.).

Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų. Prašoma iš ES fondų finansuoti lėšų dalis – 5 513 640,99 Eur.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.