Plungės Senamiesčio mokykla „apginkluota“ elektroninių cigarečių davikliais

2024-04-24

2024 m. balandžio 17 d. Savivaldybės tarybos nariai Vida Bondauskienė, Rimas Dužinskas, Mindaugas Kaunas ir Tomas Mašeckis lankėsi Plungės Senamiesčio mokykloje – pilotinėje mokykloje, rūkymo prevencijai naudosiančioje elektroninių cigarečių daviklius. Mokyklos direktorius Paulius Zakalskis, socialinė pedagogė Vilma Augustinė teigė, kad mokykla susiduria su elektroninių cigarečių rūkymo problema, nors jos sprendimui patys deda visas pastangas, bendradarbiauja ir su policijos pareigūnais.

Susitikimo metu akcentuota niūri statistika, kurią pateikia Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas. Europoje atlikto tyrimo duomenimis, elektroninių cigarečių vartojimas tarp Lietuvos mokinių yra vienas didžiausių Europoje. Daugiau nei Lietuvoje bent kartą per paskutinį mėnesį rūkiusių elektronines cigaretes mokinių buvo tik Monake (Lietuvoje – 31 proc., Monake – 41 proc., ESPAD šalių vidurkis – 14 proc.). Vis daugiau mokinių pradeda rūkyti elektronines cigaretes iki 13 metų amžiaus. Tiek rūkymas, tiek alkoholio vartojimas tampa būdingesnis mergaitėms ir merginoms. Šie skirtumai labiausiai ryškūs 7 ir 9 klasėse. Pavyzdžiui, 7-oje klasėje elektronines cigaretes nurodė rūkančios 21 proc. mergaičių (14 proc. berniukų), alkoholį vartojančios – 15 proc. (10 proc. berniukų). Panašūs skirtumai išlieka ir 9 klasėje.

Vida Bondauskienė, remdamasi Plungės rajono savivaldybės Vaiko gerovės komisijos pateikta informacija, teigė, kad elektroninių cigarečių rūkymas yra viena didžiausių problemų ir Plungės rajono savivaldybės mokyklose. Palikti šią problemą likimo valiai negalima – ją būtina spręsti. Tarybos narių nuomone, tai turi būti Savivaldybės kompleksiniai ir koordinuoti veiksmai bei priemonės, apimančios edukaciją, informavimą, inovatyvių technologinių sprendimų diegimą.

Plungės Senamiesčio mokykloje jau baigti elektroninių cigarečių daviklių montavimo darbai. 12 daviklių nupirko ir mokyklai padovanojo Savivaldybės tarybos „Vieningos Plungės“ frakcijos nariai, tam skirdami dalį savo, kaip Tarybos narių, darbo užmokesčio.

Susitikime dalyvavo ir UAB saugos tarnybos „Argus“ darbuotojai. Pardavimų vadybininkas Linas Janavičius paaiškino, kaip veikia davikliai, reaguojantys į dūmus, elektroninių cigarečių komponentus. Įrenginiui suveikus, atsakingi asmenys gauna žinutę ir stebėjimo kamerose gali atsekti, kuris vaikas tuo metu ėjo į tualetą. Susitikimo dalyviai ir praktiškai įsitikino, kaip veikia davikliai.

Tarybos narys Mindaugas Kaunas palinkėjo mokyklai – tegu davikliai kuo rečiau suveikia, tegu jie atlieka daugiau prevencijos funkciją.                                                                                                  

Savivaldybės tarybos narių informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.