Plungės savivaldybė jungiasi prie akcijos „Diena be automobilio“!

2020-09-22

Kaip ir kiekvieną rugsėjo mėnesio 22 dieną Europos Sąjungos valstybėse minima „Diena be automobilio“. Ši akcija skatina susimąstyti apie transporto keliamą žalą žmogaus sveikatai, gamtai ir aplinkai. Tai galimybė nors vieną dieną palikti savo automobilį neužvestą ir taip sumažinti oro taršą, triukšmą bei eismo intensyvumą mieste. Kasmet  prie šios akcijos gali prisijungti kiekvienas ir tokiu pasirinkimu parodyti, jog  miestas gyvas žmonėmis, o ne transportu.

Europoje ši akcija pirmą kartą buvo surengta 1998 metais Prancūzijoje. Praėjus dviem metams prie šios akcijos prisijungė jau 760 Europos miestų. Lietuva mini šią dieną, plungiškiai – taip pat.

Plungės rajono savivaldybės administracijos darbuotojai antradienio rytą  į darbą ėjo pėsčiomis, važiavo dviračiais ar kita alternatyvia transporto priemone.  Dėl COVID-19 situacijos atsisakyta keletą metų gyvavusios tradicijos rinktis miesto centre, prie fontano, ir iš Senamiesčio aikštės keliauti į darbą kartu.

Šį kartą daug kas „Dieną be automobilio“ paminėjo individualiai, tačiau tai nė kiek nesumenkina pagrindinės šios dienos žinutės plungiškiams, kad diena be automobilio Plungėje vyksta!


Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.