Plungės savivaldybėje lankėsi Kupiškio savivaldybės Narkotikų kontrolės komisijos nariai

2018-12-14

 

 

 

 

Gruodžio 12 dieną Plungės rajono savivaldybės administracijoje bei Plungės visuomenės sveikatos biure lankėsi Kupiškio savivaldybės mero pavaduotojas Aurimas Martinka, Savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Knizikevičius, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Kupiškio skyriaus vyresnioji specialistė Rima Apšegienė, Savivaldybės administracijos Vidaus administravimo skyriaus vyresnioji specialistė Stasė Krestovienė bei Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Dovilė Šukytė, kurie yra Kupiškio savivaldybės Narkotikų kontrolės komisijos nariai. Į Plungę kupiškėnai atvyko pasisemti patirties, kaip padėti visuomenei kovoti su įvairiomis priklausomybėmis.

Plungės savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė papasakojo apie Plungės rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos komisijos darbą, organizuotus renginius ir paskaitas, mokymus, kaip kovoti su priklausomybėmis. Plungė buvo pirmoji savivaldybė Lietuvoje, programai įgyvendinti įsteigusi du – gydytojo psichiatro bei programos koordinatoriaus – etatus.

„Plungei maža garbė, tačiau karas su narkotikais čia iš tiesų jau vyksta: ne tik su jų vartotojais, bet ir su platintojais. Nors platintojai dirba pogrindyje, Plungės policijos komisariato pareigūnai sėkmingai dirba operatyvinį darbą. Savivaldybė savo ruožtu pernai inicijavo tyrimą mokyklose, buvo imami mėginiai nuo įvairių paviršių (palangių, durų rankenų), ieškant narkotinių medžiagų pėdsakų. Narkotikai žaloja žmonių gyvenimus ir Plungėje jau užfiksuotas ne vienas mirtimi pasibaigęs atvejis“, – kalbėjo Plungės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius.

Susitikime dalyvavęs Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis papasakojo apie Vaiko gerovės komisijos darbą, įvardijo iššūkius, su kuriais komisijai tenka susidurti, jei tėvai dėl socialinių įgūdžių stokos ar žalingų įpročių, girtavimo nepakankamai rūpinasi vaikais.

„Esant problemai Vaiko gerovės komisija kviečiasi ir nusižengti linkusius vaikus ir jų tėvus. Gerai, jei tėvai reaguoja į pastabas ir šeima padaro reikiamas išvadas, tačiau jau pasitaikė atvejų, kai dėl įgūdžių stokos tėvai nesiima jokių veiksmų. Savivaldybė paliekama viena tvarkytis su problema ir užtikrinti to vaiko bei kitų vaikų gerovę“, – pastebėjo G. Rimeikis.

Kupiškio savivaldybės atstovų vizitas buvo naudingas ir Plungės savivaldybei, mat kupiškėnai toliau pažengę įgyvendinant Savižudybių prevencijos programą, apie kurią taip pat kalbėta dvišalio susitikimo metu.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf. 


 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.