Plungės rajono vaikai – vėl mokyklų klasėse

2021-10-15
Vis dar nepalanki epidemiologinė COVID-19 situacija vargina kiekvieną iš mūsų. Deja, niekas nežino, kada visa tai baigsis, todėl visiems tenka prisitaikyti prie pokyčių įvairiose gyvenimo srityse. Viena iš jų – švietimas.
 
Testavimasis jau tapo kasdienybe daugeliui iš mūsų. Ne išimtis ir švietimo įstaigos.
 
Kaip informuoja Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis, mokiniams patiems savarankiškai besitestuojant, pastebima, kad sergančiųjų skaičius auga.
 
Šiuo metu serga apie 42 rajono mokyklų mokiniai, izoliuojasi – 99. Daugiausia vaikų šiuo metu serga iš Plungės „Saulės“ gimnazijos.
 
Susirgus bendraklasiui, mokiniai turi testuotis 3 kartus per 10 dienų. Tokiu atveju jiems izoliuotis nereikia, tačiau mokiniams, nesutinkantiems testuotis, taikoma izoliacija, ir pamokos jiems vyksta nuotoliniu būdu.
 
„Labiausiai norisi, kad baigtųsi COVID-19 pandemija, bet širdyje ir vizijoje kol kas lieka pagrindinis siekis – mokyklų modernizavimas, procesų skaitmeninimas, pedagogų tobulėjimas, o visa tai kartu – naujas mokyklos vaidmuo socialiniame gyvenime,“ – teigia Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis.
 
Plungės rajono savivaldybė prisitaiko prie pokyčių ir stengiasi pagerinti mokinių mokymosi nuotoliniu ar hibridiniu būdu sąlygas.
„Šiemet buvo skirtas 50 tūkstančių eurų finansavimas tam tikrų mokyklų skaitmenizavimui. Praėjusiais metais, ruošiantis nuotoliniam ugdymui, 12 tūkstančių eurų buvo skirta prie kompiuterių jungiamoms skaitmeninėms kameroms – nupirkta ir mokykloms išdalinta apie 180 kamerų. Šiemet įsigytos dar 43 mokymui hibridiniu būdu skirtos kameros,“ – informuoja Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis.
 
Paminėtina, jog nuotoliniu būdu besimokantys moksleiviai, turėję prastą interneto ryšį arba visai jo neturėję, buvo aprūpinti interneto paslauga.
 
Mokyklos susiduria ir su kitomis, nei COVID-19, problemomis. Viena iš jų – specialistų trūkumas. „Šiuo metu labiausiai trūksta švietimo pagalbos specialistų – psichologų, logopedų, spec. pedagogų“, – teigia Gintautas Rimeikis, išreiškęs viltį, jog kelionės išlaidų į darbą ir iš jo kompensavimas padės pritraukti reikiamų specialistų į mūsų rajoną.
 
Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo teigimu, šiandien pagrindinis mokyklų tikslas – kad ugdymas atitiktų šių dienų poreikius ir kad tai atspindėtų mokymosi rezultatai.
 
***
Gyventojams primename, kad nuo mokslo metų pradžios Plungės rajono švietimo įstaigose vykdomas kontaktinis ugdymas.
Linkime švietimo įstaigų bendruomenėms stiprybės, sveikatos ir darnos šiuo COVID-19 grėsmės periodu.
 
 
Plungės r. savivaldybės administracijos inf. 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.