Plungės rajono savivaldybė semiasi patirties iš kitų rajonų

2021-10-27
Plungės rajono savivaldybė bendradarbiauja ne tik su kitomis mūsų rajono įstaigomis, bet ir kitų šalies rajonų atstovais. Vienas iš paskutiniųjų partnerystės susitikimų – išvažiuojamasis posėdis į Tauragės rajoną.
 
Pasisemti gerosios patirties į Mažonų seniūniją vyko mero pavaduotoja Asta Beierle Eigirdienė, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas čŒesnauskas su rajono seniūnijų seniūnais.
 
Plungiškius priėmė Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė ir minėtos seniūnijos darbuotojai, kurie svečiams pristatė Savivaldybės administracijos veiklą, seniūnijų darbo ypatumus, skatintinus pavyzdžius.
 
Tauragėje vykdomas dalyvaujamasis biudžetas: savivaldybė kartu su gyventojais sprendžia dėl lėšų panaudojimo (bendruomenių pasiūlytoms idėjoms įgyvendinti skiriami 3 Eur už vieną teritorijos gyventoją).
 
Mažonų seniūnija savo struktūroje turi mentoriaus etatą – 40 metų seniūnu dirbęs Jonas Samoška šiuo metu užima specialisto pareigas ir savo žiniomis bei patirtimi prisideda prie sėkmingos jį pakeitusio seniūno Egidijaus Jurgilo veiklos.
Be to, ši seniūnija yra viena iš nedaugelio, kuri seniūnijos poreikiams turi savo techniką (dalies paslaugų neperka, darbus vykdo pati seniūnija).
 
Plungiškiai aplankė įvairias Mažonų seniūnijoje veikiančias įstaigas, domėjosi jų gerąja patirtimi, sėmėsi skatintinų pavyzdžių, kuriuos būtų galima pritaikyti Plungės rajone. Paminėtina, kad Pagramančio bendruomenės centras „Gramančia“ sukūrė socialinį verslą miestelio centre – moderniuose rekonstruotuose globos namuose prižiūri senelius, vykdo edukacines programas.
 
 
Aplankytoje Tauragės rajono Mažonų seniūnijoje, kaip ir Plungės rajono seniūnijose, atlikta daug darbų, įgyvendinta įvairių idėjų, kuriomis rajonai gali pasidalinti vienas su kitu, plėtodami gerosios patirties sklaidą.
 
Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Manto čŒesnausko teigimu, mūsų rajono seniūnijų atstovai ir toliau plėtos ryšius su kitomis savivaldybėms ir ne tik patys vyks į kitus rajonus, bet ir pakvies svečių atvykti į šaunųjį Plungės kraštą: geroji patirtis ir sklaida apie Plungės rajoną duoda teigiamų rezultatų.
 
Taip pat akcentuotina tai, kad Plungės rajono seniūnijos ir pačios vykdo daug skatintinos praktikos, tad joms tikslinga ne tik semtis idėjų iš kitų rajonų, bet ir pačioms pasidalinti savo gerąja praktika su kitais.
 
„Seniūnijos yra savivaldybių administracijų struktūriniai padaliniai, tad seniūnams ir kitiems darbuotojams tenka svarbi užduotis ne tik prižiūrint viešąsias teritorijas, bet ir būnant vietinio gyventojo atstovu savivaldybėje. Todėl kviečiu gyventojus bendrauti ir bendradarbiauti su savo gyvenamųjų vietų seniūnijomis, pranešti seniūnams, socialiniams darbuotojams ar kitiems specialistams savo problemas, kurioms spręsti ieškotume finansinių ar žmogiškųjų galimybių. Mes savo ruožtu pažadame tobulinti seniūnijų veiklą, kad visuomenė gautų vis kokybiškesnes ir operatyvesnes paslaugas,“ – teigia seniūnijų veiklą kuruojantis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas čŒesnauskas.
 
 
 

Plungės r. savivaldybės administracijos inf. 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.