Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendins tarptautinįErasmus + Strateginių partnerysčių projektą „Esame kartu tam, kad ugdytume kultūros paveldo suvokimą“ (nr. 2020-LT01-KA204-077823)

2020-11-26
 
 
     


Kultūros paveldas jungia praeitį, dabartį ir ateitį ir taip pat formuoja mūsų kasdieninį gyvenimą. Jis supa mus Europos miestuose ir miesteliuose, gamtiniuose kraštovaizdžiuose ir archeologinėse vietovėse. Jis slypi ne tik literatūroje, mene ir paminkluose, bet ir iš mūsų protėvių perimtuose amatuose, pasakose, kurias sekame vaikams, mėgstamuose patiekaluose ir filmuose, kuriuos žiūrėdami atpažįstame save.

Tačiau saugodami kultūros paveldą turime dar daug ko išmokti ir suvokti. Todėl ne be priežasties 2018 m. buvo paskelbti kaip „Europos kultūros paveldo metai“, kurių tikslas buvo atpažinti ir suprasti praeities aplinkos istorinę vertę. Tačiau dar ir dabar yra tam tinkamas laikas tęsti ir plėsti tų metų tikslą. Visi matome, kad šiandien pasaulis nėra toks, koks buvo vakar, o rytoj jis vėl keisis. Mes galime tapti tų pokyčių aukomis arba galime aktyviai skatinti juos mokydamiesi ir gerindami įgūdžius bei kompetencijas.

Todėl svarbu susivienyti, dalintis, mokytis ir mokyti kitus pažinti Europos istorijos vertybes ir paveldą. Projektui „Esame kartu tam, kad ugdytume kultūros paveldo suvokimą“ įgyvendinti susivienijo 6 skirtingų Europos Sąjungos šalių institucijos. Projekto partneriai yra kultūros paveldo, suaugusių švietimo, mokslinių tyrimų ir kultūros sričių specialistai. Jie projekto metu rengs naują mokymosi sistemą apie 4 kultūros paveldo aspektus (kilnojamas, nekilnojamas, gamtos, skaitmeninis) ir kurs juos pristatančius video filmukus, kuriuos patalpins naujoje projekto metu sukurtoje virtualioje platformoje.

Ši graži partnerytė sudaryta, kad motyvuotų ir skatintų suaugusiųjų švietėjus ir pačius  suaugusiuosius gilinti žinais ir efektyviai mokyti ir mokytis apie kultūros paveldo išlikimą, svarbą ir jo naudą.

Projekto biudžetas – 173 020,00 EUR

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – nuo 2021 gruodžio 1 d. iki 2022 metų gegužės 31 d.

Projekto koordinatorius – Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

 Projekto partneriai: 

Tikslinė auditorija:

Projekto uždaviniai

Planuojami rezultatai

 

Projekto koordinatorė Gintarė Gurevičiūtė – Gailė 

 


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.