Plungės rajono savivaldybės maudymosi vietų vandens ir paplūdimių smėlio kokybės stebėsenos ataskaita

2019-09-23

 

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2019 m. gegužės – rugsėjo mėn. vykdė Plungės rajono maudyklų vandens kokybės stebėseną. Siekdamas apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo, Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras rinko ir reguliariai teikė informaciją rajono gyventojams apie maudyklų vandens kokybę.

Nuo 2018 m. gegužės 1 d., vadovaujantis naujos redakcijos higienos norma HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. sausio 23 d. įsakymo Nr. V-76 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. gruodžio 21 d. įsakymo Nr. V-1055 „Dėl Lietuvos higienos normos HN92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ patvirtinimo“ pakeitimo” nuostatomis, tiriama ir stebima ne tik maudyklų vandens, bet ir jų paplūdimių smėlio kokybė.

Maudyklų vandens kokybės tyrimai buvo pradėti prieš 2 savaites iki maudymosi sezono pradžios, t. y. nuo gegužės 21 d., ir reguliariai atliekami 2 kartus per mėnesį (birželį, liepą, rugpjūtį) iki rugsėjo 10 d. Paplūdimio smėlio kokybės tyrimai taip pat buvo pradėti likus kelioms savaitėms iki maudymosi sezono pradžios, tačiau reguliariai atliekami rečiau – kartą per mėnesį.

Maudyklų vandens kokybės vertinimas atliekamas dviejų mikrobiologinių parametrų – žarninių enterekokų ir žarninių lazdelių (E. coli) – duomenų rinkiniu, kurį sudaro stebėsenos duomenys, taip pat vandenyje stebimos nuolaužos, plūduriuojančios medžiagos, dervos, stiklas, plastikas, guma ir kitos medžiagos. Atliekant parazitologinius smėlio tyrimus, siekiama nustatyti žmogui patogeninių helmintų ar jų kiaušinėlių kiekį.

Iš viso per maudymosi sezoną Plungės rajono savivaldybės paplūdimiuose buvo atlikti 79 mikrobiologiniai tyrimai ir 16 parazitologinių tyrimų… Visa ataskaita.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.