Plungės rajono savivaldybė renkasi saugaus mokinių grįžimo įmokyklas modelį

2021-03-18
 

P R I D E D A M A –

ugdymo organizavimas karantino sąlygomis (dažnai užduodami klausimai)

 

 

 

 

Lietuvoje pandemijos rodikliai vis dar banguoja, Plungės rajono kaimynystėje užfiksuotas COVID-19 viruso atmainos paplitimas, todėl Savivaldybės vadovai, pasitarę su švietimo į staigų bendruomenių atstovais, priėmė sprendimą, jog bus saugiau, jei moksleiviai Plungės rajono savivaldybėje į klases grį š palaipsniui.

Priminsime, jog Vyriausybė leido nuo kovo 22 dienos organizuoti pradinukų ugdymą mišriu būdu 45 savivaldybėse, kuriose naujų koronaviruso atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites nesiekia 200 atvejų. Tarp šių savivaldybių yra ir Plungės rajono savivaldybė.

Plungės rajone dviem mokykloms – Senamiesčio ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijai – buvo suteikta galimybė pradėti pilotinius projektus ir testuojant mokinius, jų šeimų narius ir mokytojus kaupinių būdu vėl pradėti pradinukų mokymą klasėse. Mokykloms tai buvo rimtas iššūkis, nes moksleivių grąžinimas į klases yra susijęs su tėvų sutikimu ir su papildomu testavimu.

Nuo kovo 22 dienos į sigaliojus Vyriausybės nutarimui Plungės rajono savivaldybėje priimtas sprendimas mokymosi procesą ir kitose rajone veikiančiose mokyklose ( klasėse) pradėti palaipsniui, ugdymą vykdant mišriu būdu, kad būtų užtikrintos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitos būtinos visuomenės sveikatos saugos bei higienos taisyklės.

Taip pat nuo kovo 22 dienos mokyklose bus leidžiamos kontaktinės konsultacijos abiturientams, jei grupėje ne daugiau kaip 5 mokiniai. Pamažu bus atveriamas ir neformalusis vaikų švietimas.

Plungės rajono savivaldybės vadovai pasisako už tai, kad pasirinkus saugaus mokinių grį žimo į mokyklas modelį būtų palikta galimybė rinktis mišrų mokymo būdą, t. y. mokyti vaikus ir kontaktiniu, ir nuotoliniu būdu.  

Mokantis kontaktiniu būdu visi mokiniai ir mokytojai bus prašomi  profilaktiškai testuotis. Testuojant bus didesnė galimybė kontroliuoti COVID-19 situaciją rajone, mokykloms išlikti saugioms ir išvengti užsidarymo.

Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas ragina mokyklų vadovus artimiausiu metu surengti visuotinius tėvų susirinkimus ir kartu su klasių auklėtojais perteikti mokyklų bendruomenėms informaciją apie  mokyklų pasirinktą mokymo būdą bei priemones, kurios padės užtikrinti, kad vaikai sėkmingai ir saugiai sugrį žtų į klases.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.