Plungės rajono savivaldybėje finansine paskata įsigyjant pirmąjįbūstą pasinaudoja vis daugiau jaunų šeimų

2021-01-27

 

2020 metais Plungės rajono savivaldybėje finansine paskata jaunoms šeimoms, į sigyjant pirmąjį būstą, pasinaudojo 25 jaunos šeimos:  19 šeimų – būstui pirkti, 6 – namui pirkti. Dviem jaunoms šeimoms suteikta 15 proc. subsidija, 20 proc. subsidija suteikta 13 jaunų šeimų, 25 proc. subsidija – 4 jaunoms šeimoms, 30 proc. subsidija – 3 jaunoms šeimoms, taip pat 3 šeimoms suteikta 5 proc. papildoma subsidija, nes jauna šeima į gijo teisę į didesnę  subsidiją.

2021 metų sausio mėnesį skirta 10 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų finansinei paskatai teikti. Plungės rajono savivaldybėje per 2021 m. sausio mėn. jau suformuota 13 pažymų jaunoms šeimoms:  2 šeimos planuoja būstą pirkti ar statyti Plungės rajone, 8 šeimos – pirkti namą (6 šeimos Plungės rajone, 2 šeimos – Plungės mieste), dar 2 šeimos pasirinko buto pirkimą Plungės mieste.

Jauna šeima laikomi abu sutuoktiniai, kurie yra iki 36 metų, taip pat šeima, kurioje motina arba tėvas, globėjas (rūpintojas) vieni augina vieną ar daugiau vaikų arba (ir) augina vaiką (vaikus), kuriam (kuriems) nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), ir yra iki 36 metų amžiaus.

Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos: neauginančioms vaikų – 15 proc.; auginančioms 1 vaiką – 20 proc.; auginančioms 2 vaikus – 25 proc.; auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc.

Padidėjus šeimai galima kreiptis dėl papildomos subsidijos, tačiau kreipimosi metu šeima turi atitikti jaunos šeimos apibrėžimą, t. y. sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis asmuo negali būti vyresni nei 36-erių. Kai šeimoje, gavusioje finansinę paskatą, gimsta trečias arba daugiau vaikų, dėl papildomos subsidijos jie gali kreiptis iki 40 metų (į skaitytinai). 

 

Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkstančiai eurų

Subsidija jaunai šeimai būtų išmokama ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo būsto kredito suteikimo dienos.  Kai būsto kreditas yra suteikiamas būstui pirkti ir statyti, arba statyti, subsidija išmokama ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo dokumentų, patvirtinančių būsto statybos užbaigimą, pateikimo kredito davėjui dienos.

Sklypui, kuriame turi būti statomas jaunos šeimos būstas, gali būti skiriama ne daugiau kaip 15 proc. būsto kredito sumos.
Norintys gauti subsidiją turi būti deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje arba į traukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių žmonių apskaitą. Subsidija galima ne tik Lietuvos piliečiams ir jų šeimos nariams, bet ir Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalių piliečiams bei kitiems užsieniečiams, kurie turi ilgalaikį leidimą gyventi Europos Sąjungoje arba jiems Lietuvoje yra suteiktas prieglobstis.

 

Subsidijos suteikimo pagrindiniai žingsniai

Jauna šeima regione susiranda būstą pirkimui arba būstą pirkimui ir statybai, arba sklypą būsto statybai.

Šeima deklaruoja turtą ir užpildo prašymą www.spis.lt arba tiesiogiai Plungės rajono savivaldybėje (Vytauto g. 12, Plungėje).

Savivaldybė per 10 darbo dienų suformuoja pažymą subsidijai gauti, jeigu tam yra lėšų ir jei šeima atitinka kriterijus. Jei visos lėšos tiems metams išnaudotos, pažyma nesuformuojama, bet formuojamas sąrašas naujam finansavimo periodui, laikantis eiliškumo pagal prašymo pateikimo datą. Jauna šeima šį statusą turi atitikti tik prašymo pateikimo metu. Tai reiškia, kad nesant pinigų subsidijoms, šeima turi palaukti kitų metų. Jei sutuoktiniams per tą laiką sueina 36-eri, bet prašymo pateikimo metu sutuoktiniai buvo ne vyresni kaip 36-erių metų, jie atitinka kriterijus.

Kai suformuojama pažyma, jauna šeima per 15 kalendorinių dienų kreipiasi į pasirinktą kredito į staigą (KREDITŲ SU FINANSINE PASKATA DAVĖJŲ SĄRAŠAS)

Kredito į staiga per keturis mėnesius priima sprendimą suteikti kreditą arba ne. Nusprendusi suteikti paskolą būstui, kredito į staiga pasirašo kreditavimo sutartį su jauna šeima.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ne vėliau kaip per 4 mėnesius perveda subsidiją už jauną šeimą kredito į staigai, jeigu būstas perkamas. Būsto statybų atveju subsidija išmokama pabaigus statybas.

Jauna šeima, kuriai suteikta subsidija būsto kredito pirmajam būstui į sigyti, negali visiškai laisvai disponuoti į sigytu nekilnojamuoju turtu: jeigu per pirmuosius 10 metų nuosavybės teisės būtų perleistos kitam žmogui, subsidija turėtų būti grąžinta į valstybės biudžetą.

Dėl finansinės paskatos pirmąjį būstą į sigyjančioms jaunoms šeimoms informacija teikiama Plungės rajono savivaldybės administracijos Turto skyriuje, adresu Vytauto g. 12, Plungėje. Kontaktai: Skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė, el. p. zivile.bieliauskiene@plunge.lt, tel. 8 448 73157, Vyr. specialistė Neringa Žilienė, el. p. neringa.ziliene@plunge.lt, tel. 8 448 73003.

 

Jaunų šeimų, pasinaudojusių finansine paskata, atsiliepimai

„Sėkmingai pasinaudojau finansine parama būstui į sigyti, kurios metu man buvo suteikta 20 proc. subsidijos parama, kaip jaunai šeimai auginančiai vieną vaiką. Subsidijos suteikimo procesas į vyko labai sklandžiai ir greitai, be jokių sunkumų. Pirmiausia pasikonsultavau su savivaldybės darbuotoja, kuri išaiškino visą subsidijos gavimo tvarką ir atitikus reikalavimams bei radus tinkamą būstą, su darbuotojos pagalba užpildžiau prašymą spis sistemoje subsidijai gauti ir per savaitę gavau patvirtinimą dėl subsidijos gavimo. Gavus paskolą iš kredito į staigos, subsidija pervedama tiesiai kredito į staigai. Viskas paprasta. Džiaugiuosi pasinaudojusi šia parama ir į sigijusi būstą!“

„Finansine paskata pasinaudojome 2019 m. liepos mėnesį , pirkdami butą. Dokumentų pildymas nebuvo sudėtingas. Tačiau susidūrėme ir su tam tikrais nepatogumais. Dokumentus teko pildyti du kartus, nes nusprendus pirkti kitą būstą, paraiškoje reikėjo pakeisti adresą. Tad svarbiausia tiksliai žinoti, ką ir kur žadate pirkti ir neteks susidurti su jokiomis problemomis. Sprendimą dėl subsidijos suteikimo gavome labai greitai. Apie suteiktą finansinę paskatą užtenka informuoti banką, iš kurio imama paskola būstui į sigyti, ir tolimesnius veiksmus koordinuoja pats bankas. 2020 m., gimus vaikui, pasinaudojome dar viena, papildoma, finansinės paskatos teikiama galimybe, likutinė paskolos suma buvo sumažinta dar 5 proc. Siūlome visiems pasinaudoti šia teikiama galimybe, nes tai puiki pagalba visiems, kurie nori į sigyti pirmąjį būstą.“

„Labai džiaugiuos pasinaudojus finansine paskata jaunoms šeimoms pirmam būstui į sigyti, nors teko susidurti su daug problemų, pildant dokumentus, tai pavyko tikrai ne iš pirmo karto, tačiau man labai padėjo šioje srityje dirbančios darbuotojos, jei ne jos, tikriausiai pačiai dokumentų priduoti būtų nepavykę, ačiū Jums… Į eilę pavyko į stoti gal tik iš 4karto, tiksliai neprisimenu, ir būdavo labai apmaudu, kad nepavykus iš naujo turėjai viską pildyti ir siųsti, o tada atsidurdavai iš naujo eilės gale, galėtų leisti koreguoti pirmą išsiųstą dokumentą … Beje, surasti, kur reikia užpildyti prašymą paskatai, buvo didžiausias iššūkis, su kokiu susidūriau pirmą kartą, teko net kelias dienas gerai pasėdėti prie kompiuterio ir labai daug  bendrauti su toje srityje dirbančiais darbuotojais (beje, jiems irgi buvo ką  veikti šioje srityje, taip pat nepavyko iš karto išsiųsti). Galbūt reiktų paprastumo nuorodose, kur eiti: atsidarai, užpildai ir viskas. Kai padaviau prašymą, toliau sekėsi viskas gerai, atsistojau į eilę, gavau kitus dokumentus, sulaukiau savo eilės numeriuko, gavau paskolą ir štai aš jau name… Dar kartą Ačiū Jums…“

„Taip, mūsų šeima gavo paramą, problemų dėl paramos gavimo nebuvo. Živilė Bieliauskienė maloniai padėjo visais klausimais, kurie buvo mums neaiškūs. Pateikus prašymą kartu  su visais dokumentais atsakymą gavome per dieną. Su pačia parama viskas gerai. Minusas yra tik vienas: jei naudojiesi šia parama, bankai taiko didesnes palūkanų normas paskolai.“

„Atsiliepimai patys geriausi. Viskas vyko labai greit. Pažymą gavome ypatingai greitai, tą pačią dieną, ko tikrai nesitikėjome. Banke taip pat viskas vyko sklandžiai, jokių keblumų nebuvo. Praėjus geram mėnesiui nuo pažymos gavimo į sikėlėme į savo naujuosius namus. Ačiū!“

„Taip, pasinaudojom paskata, labai džiaugiamės ir esam labai dėkingi. Viską susitvarkėm greit . Jokiu nesklandumų nebuvo. Labai malonus aptarnavimas.“


Primename, jog Finansinės paskatos jaunoms šeimoms, ketinančioms į sigyti pirmąjį būstą Lietuvos Respublikos regionuose, teikimo sąlygas reglamentuoja Lietuvos Respublikos 2018 m. birželio 21 d. Finansinės paskatos pirmąjį būstą į sigyjančioms jaunoms šeimoms į statymas Nr. XIII-1281 bei LR Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. rugpjūčio 30 d. į sakymu Nr. A1-448 „Dėl finansinės paskatos pirmąjį būstą į sigyjančioms jaunoms šeimoms teikimo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintas tvarkos aprašas.

 

Turto skyriaus inf.


 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.