Plungės rajono savivaldybė ir Klaipėdos universitetas sudarė bendradarbiavimo sutartį

2019-06-17

 

Birželio 17 dieną Savivaldybėje lankėsi Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, infrastruktūros ir plėtros prorektorius dr. Benediktas Petrauskas, Sveikatos mokslų fakulteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja prof. dr. Daiva Mockevičienė, kuriuos priėmė meras Audrius Klišonis, mero pavaduotoja Asta Beierle Eigirdienė, mero patarėjas Žydrūnas Purauskis, Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė.

Klaipėdos universiteto atstovai Plungėje turėjo ypatingą misiją, nes jau kuris laikas siekė tampresnio ir glaudesnio bendravimo su Plungės savivaldybe, atskirų sričių specialistais ir, be abejonės, Plungės rajono moksleivija. Moksleiviai kviečiami akiratį plėsti universitete organizuojamose tyrėjų naktyse, dalyvauti ekskursijose po įvairias laboratorijas, uostą, universitetui priklausančius laivus. Universiteto dėstytojai savo ruožtu lankytųsi Plungės mokyklose ir papasakotų moksleiviams, ką studijuoti ir ko galima išmokti Klaipėdos universitete.

Meras A. Klišonis ir Klaipėdos universiteto rektorius A. Razbadauskas pasirašė Plungės rajono savivaldybės ir Klaipėdos universiteto bendradarbiavimo sutartį, kuria įsipareigojo plėtoti partnerystės ryšius, dalyvaujant mokslinių tyrimų, projektų, programų formavimo ir įgyvendinimo srityse, keistis gerąja patirtimi, neformaliosios suaugusiųjų švietimo koncepcijos pagrindu organizuoti specialistų rengimą ir jų kvalifikacijos kėlimą. Sutarties partneriai taip pat įsipareigojo dalyvauti kitos šalies organizuojamuose renginiuose, konferencijose, seminaruose, skirtuose moksliniams tyrimams ir inovacijoms.

Klaipėdos universitetas Plungės savivaldybei pasiūlė pagal galimybes teikti ekspertų konsultacijas, vykdyti taikomuosius tyrimus sporto, sveikatos ugdymo, sveikatinimo, reabilitacijos, fizinės ir funkcinės diagnostikos, papildomos ir alternatyviosios medicinos srityse, vykdyti kitus užsakomuosius kompleksinius tyrimus, dalyvauti projektinėje veikloje, organizuoti specialistų mokymus, rengti galimybių studijas.

Susitarta, kad Klaipėdos universiteto studentai Plungėje galės atlikti praktiką, užsiimti savanoriška veikla, o jų baigiamieji kursiniai, bakalauro, magistro darbai bus orientuoti į Plungės savivaldybės poreikius.

Plungės savivaldybė įsipareigojo prisidėti prie bendrų projektų rengimo ir įgyvendinimo.

Abi šalys pasikeitė nuomonėmis apie galimus ir jau vykstančius bendrus projektus, susijusius su visuomenės sveikatos stiprinimu. Pasirodo, ROTARY klubo iniciatyva Plungės ugdymo įstaigų vaikams dovanotų gimnastikos kamuolių akcija rado pasekėjų ir kamuoliais jau džiaugiasi vaikai iš kai kurių Klaipėdos rajono ugdymo įstaigų! Profesorė D. Mockevičienė informavo, jog nuo rudens startuos programa, pagal kurią grupė Plungės rajone gyvenančių neįgalių vaikų ir suaugusiųjų galės lankyti užsiėmimus delfinariume.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.