Plungės rajone net 14-kos lopšelių – darželių vaikų puošis stilizuotais tautiniais kostiumais

2018-02-08

Vasario 7 dieną Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, mero patarėjai Mantas Česnauskas ir Gintautas Vaitkevičius bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis lankėsi Plungės kultūros centre. Savivaldybės atstovai turėjo išskirtinę galimybę stebėti, kaip fondas „Švieskime vaikus“ net 14 lopšelių-darželių dovanojo dizainerio Juozo Statkevičiaus kurtus stilizuotus tautinius kostiumus, kuriais vaikai pasipuoš jau iki Vasario 16-osios.

Fondo projektas „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dovanos Lietuvos darželiams” rengtas konsultuojantis su Lietuvos liaudies kultūros centro etnografais, etninių amatų puoselėtojais. Specialiai šiam projektui pagal autentiškus pavyzdžius Lietuvoje išaustos šiuolaikiškos juostos. Iš viso fondas pagamino ir padovanos net 18 tūkst. kostiumų mažiesiems, taigi net 887-is valstybinius vaikų darželius pasieks po 20 kostiumų – po 10 berniukams ir mergaitėms.

Fondo „Švieskime vaikus“ savanorės: Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narė – Daina Martišienė, Kaimo reikalų komiteto pirmininkė – Rūta Endrijauskienė, bei Raimonda Bieliauskienė ir Vitalija Gladišiava džiaugėsi galėdamos vaikus nudžiuginti išskirtinėmis dovanomis. Jų dėka Žemaitijos regiono lopšeliai-darželiai buvo vieni iš pirmųjų, kuriuos pasiekė tautiniai kostiumai.

Už šias neįkainojamas dovanas fondui „Švieskime vaikus“ mažieji atsidėkojo šokdami, dainuodami ir deklamuodami eiles. Visuose pasirodymuose atsispindėjo lietuvybės tematika, meilė savo šaliai, siekis augti doru, geru ir pilietišku žmogumi.

Džiaugiamės, tokia gražia, kūrybiška ir originalia idėja, kurios pagrindinis tikslas – ugdyti ir puoselėti meilę savo šaliai.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.