Plungės ligoninei vadovaus Remigijus Mažeika

2021-08-11
 

 

 

 

 


Rugpjūčio 10 dieną Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis Plungės ligoninėje surengė spaudos konferenciją, kurioje taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė  bei laikinai ligoninės direktoriaus pavaduotojo pareigas einantis Giedrius Ramanauskas.

Žiniasklaidos atstovams A. Klišonis pristatė būsimą VšĮ Plungės rajono savivaldybės ligoninės vadovą – Remigijų Mažeiką, kuris šios įstaigos laikino direktoriaus pareigas pradės eiti nuo rugpjūčio 17 dienos.

Spaudos konferencijos metu meras A. Klišonis priminė, kad Plungės ligoninė jau kuris laikas neturi nuolatinio vadovo – ligoninės direktorius Antanas Martusevičius dėl pradėto tyrimo buvo nušalintas nuo pareigų. Pablogėjus sveikatai A. Martusevičius operuotas, jį gydantys medikai įspėjo, kad pareigos, kurias vykdant patiriama daug streso, gali būti lemtingos gyvybei. Meras sakė gavęs iš A. Martusevičiaus žinią, kad jis nebeplanuoja grįžti į pareigas.

Meras A. Klišonis sakė kalbėjęsis su ligoninės administracijos atstovais, kaip spręsti susiklosčiusią situaciją, juolab, kad Sveikatos apsaugos ministerija inicijuoja sveikatos apsaugos sistemos (greitosios medicinos pagalbos, pirminės sveikatos priežiūros, stacionaraus gydymo) pertvarką. Nesibaigiant pandemijai dėl COVID-19 ligos Plungės ligoninei reikia vadovo, turinčio patirties ir kompetencijų valdyti situaciją.

Kadangi Respublikinė Šiaulių ligoninė pastaruoju metu Plungės rajono savivaldybei buvo atraminė ligoninė, akys krypo į ją – buvo nuspręsta į Plungės ligoninę dirbti kviestis buvusį šios ligoninės direktorių Remigijų Mažeiką. Liepos 27 dieną Savivaldybėje surengtas jo susitikimas su Plungės rajono savivaldybės tarybos nariais, vyko dalykinis pokalbis. Po diskusijos prieštaravimų nekilo, kad R. Mažeika užimtų VšĮ Plungės rajono savivaldybės ligoninės vadovo pareigas.

R. Mažeika patvirtino, kad derantis dėl naujų pareigų kėlė dvi sąlygas: dirbs, jei jo kandidatūrai pritars Savivaldybės taryba bei Plungės ligoninės kolektyvas.

č–męsis vadovo pareigų R. Mažeika sakė sieksiąs, kad Plungės ligoninė liktų aktyvaus gydymo įstaiga, išsaugotų visus esamus stacionaraus gydymo skyrius. Siekiant gerinti ligoninėje pacientams teikiamas paslaugas būtina atnaujinti diagnostines galimybes, pritraukti platesnio profilio medicinos specialistų.

Šiuo metu laikinai Plungės ligoninei vadovaujantis G. Ramanauskas pažymėjo, jog R. Mažeikos, kaip vadovo, kompetenciją įvertino karantino metu – Plungės, Mažeikių, Telšių ligoninių vadovai nuolat jautė jo globą, konsultuojantis dėl koronaviruso gydymo, ypač – sunkiais atvejais.

Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas priminė, kad pirmasis koronaviruso židinys Plungės rajone kilo Stonaičių pensionate – tada būtent R. Mažeika atsiuntė į pensionatą medikus iš Šiaulių ligoninės, kad apmokytų vietos personalą, kaip gydyti ir slaugyti virusu užsikrėtusius neįgalius žmones. 

R. Mažeika yra dirbęs Tauragės teritorinės ligonių kasos, po to Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktoriumi, nuo 2018 metų – Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriumi. Iš šios ligoninės direktoriaus pareigų buvo atšauktas Sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio įsakymu.

„Skiriant ar atleidžiant vadovus lengvų sprendimų nebūna, visgi ačiū ministrui, kad Plungės ligoninė turės gerą vadovą!“ – pristatydamas R. Mažeiką pažymėjo meras A. Klišonis.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.