Plungės kraštas – Plungės kraštui

2018-03-26
„Plungės kraštas – Plungės kraštui“ – būtent tokia idėja praėjusių metų rudenį kilo Vitalijai Ročei, kuri įkūrė paramos fondą VOTATA. Iš Plungės kilusi ir šiuo metu Vilniuje gyvenanti Vitalija savo įkurto fondo veiklą dedikavo Plungės kraštui ir jos jaunimui, tikėdama, kad būtent jis kurią šviesią dabartį ir ateitį.

Paramos fondo VOTATA tikslas – vardinės stipendijos gerai besimokantiems Plungės krašto abiturientams iš mažesnes pajamas gaunančių šeimų, kurie studijuos aukštojoje mokykloje valstybės finansuojamoje studijų programoje. Vardinė stipendija kas mėnesį bus skiriama pirmaisiais studijų metais nuo rugsėjo iki birželio (10 mėn.).

Fondo idėja

Idėja sukurti paramos fondą Vitalijai kilo įvertinus savo nuveiktus prasmingus darbus. „Vienas prasmingiausių mano darbų buvo paramos iniciatyva, kurią įgyvendinau prieš keletą metų aukodama pati, pritraukdama aukoti savo artimuosius, draugus, pažįstamus, kolegas ir įmonę, kurioje dirbau. Supratau, kad galiu padaryti daugiau ne tik savo finansiniu indėliu, bet ir savo prašymu aukoti,“ – teigia V. Ročė. Taip praėjusių metų pabaigoje buvo įkurtas paramos fondas VOTATA, skirtas Plungės krašto jaunimui.  

Dalis gerai besimokančių, bet turinčių ribotas finansines galimybes, abiturientų, po mokyklos yra priversti studijas keisti darbu – išvykti į užsienį ar įsidarbinti Lietuvoje, taip atitolindami svajonę studijuoti, o ateityje visai jos atsisakydami. „Būdama pirmo kurso studente, pati gavau vardinę stipendiją, kuri buvo puiki paskata studijuoti ir lengviau finansiškai „kvėpuoti“ dideliame mieste,“ – patirtimi dalinasi Vitalija.  

„Tikiuosi, kad tiems, kurie gerai mokosi, bet finansinės galimybės studijuoti ribotos, fondo parama bus puiki paskata sėkmingai išlaikyti egzaminus, pasirinkti norimas studijas ir kurti šviesią Lietuvos ateitį,“ – viziją pasakoja V. Ročė. Paramos fondo įkūrėja norėjo sukurti specializuotą fondą, kad galėtų susitelki į vieną konkrečią veiklą ir siekti kuo geresnių rezultatų, t. y. pritraukti kuo didesnę paramą ir skirti kuo daugiau vardinių stipendijų.

Palaikymas

Paramos fondo VOTATA įkūrimą palaiko ir Plungės rajono savivaldybė, kuri neabejoja, kad iniciatyva tikslingai palaikys Plungės krašto jaunimą. „Mums labai džiugu, kad plungiškiai nepamiršta savo krašto ir net išvykę gyventi kitur, rūpinasi gimtuoju miestu ir jo žmonėmis. Labai vertiname aktyvių ir Plungę kurti norinčių žmonių pagalbą ir iniciatyvas. Tad kai Vitalija su mumis susisiekė, iškart sutikome bendradarbiauti ir padėti kiek tik galime. Plungės mieste ir rajone veikia 5  gimnazijos, kuriose mokosi apie 270 abiturientų. Tarp jų yra puikiai besimokančių, tačiau ribotas finansines galimybes studijuoti turinčių moksleivių, todėl VOTATA fondo vardinės stipendijos bus puiki paskata stoti į aukštąsias mokyklas. Tikimės, kad abiturientai įvertins šią pagalbą ir ateityje patys noriai prisidės prie fondo veiklos ar inicijuos kitus puikius projektus Plungėje,“ – sakė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.  

Plungės „Saulės“ gimnazijos direktorius Algimantas Budrys taip pat džiaugiasi ir palaiko gimnaziją baigusios Vitalijos įkurtą fondą, kuris tiesiogiai nukreiptas palaikyti abiturientus. „Tiek mūsų mokykloje, tiek kitose yra abiturientų, kurie sprendžia ne tik klausimą, kur stoti, bet ir kaip išgyventi studijuojant. Vardinė stipendija yra galimybė, kuri, tikiuosi, su visų plungiškių parama taps reali kuo daugiau būsimų Plungės krašto studentų,“ – teigia gimnazijos direktorius.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis taip pat palaiko paramos fondo VOTATA įkūrimą. „Tai puikus regioninės iniciatyvos pavyzdys. Susitelkę savo regionuose, žmonės gali kurti gerovę, palaikydami vieni kitus, šiuo atveju, skatinti Plungės krašto jaunimą augti ir tobulėti,“ –  sveikino fondo įkūrimą R.Dargis.

Atsakinga visuomenė ir įmonės

Dauguma žmonių labai palaiko paramos fondo VOTATA  idėją ir jau paaukojo fondui, kiti pažadėjo paaukoti artimiausiu metu. Dalis skirs savo 2 proc. paramą, o kiti perves didesnę sumą tiesiogiai. Keletas sutiktų žmonių skeptiškai įvertino fondo idėją.  „Jie paklausė, ar turiu tiek daug pinigų, kad įkūriau fondą. Atsakymas paprastas – visi mes turime pinigų, vieni mažiau, kiti daugiau, tad ir prisidėti galime pagal galimybes. Svarbu – noras dalytis ir matyti tame prasmę. Aš ją matau ir džiaugiuosi, kad matančių aplink mane – labai daug,“ – džiaugiasi Vitalija. Fondo įkūrėjos nuomone, pirmiausia, turime pastebėti tuos, kurie yra šalia, arčiausiai mūsų, tada ir tolimiausi kampeliai taps šviesesni.

„Esu išsiuntusi prašymus prisidėti ir Plungės krašto ir iš Plungės kilusių asmenų įkurtoms įmonėms.  Tikiu, kad atsakingos įmonės prisidės kuriant Plungės krašto jaunimo ateitį,“- sako V. Ročė. Įmonės turi galimybę savo įmonės paramą tiesiogiai skirti tam tikram dedikuotam abiturientui, pavyzdžiui, savo įmonės darbuotojo vaikui arba tam tikros mokyklos abiturientui, kuriam reikalinga parama studijuoti.  

„Pirmaisiais metais mūsų tikslas paprastas – bent viena vardinė stipendija Plungės krašto abiturientui. Kasmet tikimės pritraukti vis didesnį finansavimą, ypač su plungiškių palaikymu, kad galėtume finansiškai remti Plungės krašto studentus, taip pat veiklą praplėsti ir skatinti įvairius švietimo projektus Plungės krašte,“ – teigia Vitalija.

Skirkite paramos fondui VOTATA 2 proc. paramą arba tiesioginę paramą nurodytais rekvizitais.

Paramos gavėjas – paramos fondas VOTATA
Paramos gavėjo kodas 304713406
Sąskaitos numeris LT674010051004169414
Bankas Luminor Bank, AB

Daugiau apie paramos fondą VOTATA – www.votata.lt
Jūsų klausimai
el. adresu votata.fondas@gmail.com arba tel.  8 620 86 070

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.