Plungės garbės pilietis – Alfonsas Beresnevičius

2018-06-13

 

Savivaldybės taryba šiemet nusprendė Plungės garbės piliečio vardą suteikti fotografui, rezistencijos metraštininkui Alfonsui Beresnevičiui už jo reikšmingus nuopelnus Plungės kraštui ir Lietuvai renkant, sisteminant ir skleidžiant tiesą apie šalies tragiškus istorinius lūžius, politinius įvykius, asmenybes, atsidūrusias tarp nevilties ir tikėjimo.

A. Beresnevičiaus kandidatūrą šiai garbingai nominacijai pasiūlė Plungės rajono gyventojų iniciatyvinė grupė.

A. Beresnevičius – kuklus žmogus. Niekieno neraginamas, negaudamas nė cento už savo veiklą jis renka informaciją apie pokario kovas, fiksuoja partizanų žūties vietų, partizanų žeminių koordinates, įamžina partizanams paminėti skirtus renginius. Nuo 1996 metų užrašinėja Lietuvos laisvės armijos, Lietuvos vietinės rinktinės, Tėvynės apsaugos rinktinės karių, ginkluoto pasipriešinimo dalyvių, karių savanorių ir neginkluoto pasipriešinimo dalyvių – politinių kalinių ir tremtinių – prisiminimus. Daugelio jau nebėra tarp gyvųjų, todėl tik A. Beresnevičiaus dėka šių žmonių prisiminimai bus išsaugoti ateities kartoms. A. Beresnevičiaus surinkta medžiaga saugoma Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Lietuvos centriniame valstybiniame archyve, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialiniame departamente, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungoje, Lietuvos laisvės armijos karių ir rėmėjų sąjungoje, muziejuje „Alka“, Žemaičių dailės muziejuje, Žemaičių vyskupystės muziejuje, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijoje, Leonardo Černiausko meno galerijoje.

Išleistos penkios knygos, kuriose išspausdinti A. Beresnevičiaus kalbintų partizanų ir ryšininkų, tremtinių ir politinių kalinių prisiminimai.

A.Beresnevičius taip pat fotografuoja bažnyčias, koplytstulpius, kryžius, kapų paminklus, atlaidus, miestelių senamiesčius, kol jų dar nesunaikino laikas. Saugoti taip pat atiduotos 6576 fotografijos ir 18644 negatyvai. Kaip fotomenininkas jis dalyvavo Lietuvoje ir užsienyje surengtose parodose, apdovanotas parodų rengėjų padėkomis, diplomais, garbės raštais.

Už savo veiklą A. Beresnevičius 2010 metais Prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. 2017 metais Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija jam įteikė medalį „Vilties žvaigždė“.

A.Beresnevičiui – 82-eji. Gimė ir augo Telšių rajone, o nuo 1956 metų gyvena Plungėje, čia dirbo, sukūrė šeimą, užaugino tris vaikus – Tadą, Jolantą ir Dianą, džiaugiasi dešimčia anūkų. Jis – Lietuvos šaulių sąjungos narys, Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos Plungės skyriaus narys, Plungiškių draugijos narys, Plungės kraštotyrininkų klubo „Pilaitė“ narys, Žemaičių kultūros draugijos Plungės skyriaus narys.

Ir šiuo metu A. Beresnevičius tęsia kilnią misiją – fotografuoja, rengia dar vieną knygą negailėdamas nei savo laiko, nei sveikatos.

Plungės garbės piliečio regalijomis A. Beresnevičius bus papuoštas per Miesto šventę, iškilmingo Savivaldybės tarybos posėdžio, kuris numatytas birželio 16 dieną M. Oginskio rūmuose, metu.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

­­­­­­­­­­­

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.