Plungė pasipuošė vėliavomis

2019-02-19

 

Vasario 16 dieną Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus  specialistai Plungės mieste bei kai kuriose rajono seniūnijose tikrino, kaip gyventojai laikosi Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos reikalavimų.

Patikrinimo metu nustatyta, kad gyventojai tikrai myli Lietuvą ir dauguma jų prie savo namų kelia valstybines vėliavas. Bet buvo ir tokių, kurie vėliavų neiškėlė. Vieni teisinosi, kad negavo nusipirkti prieš šventes (nors vėliavos turi būti keliamos nuo 1991 metų), kiti teisinosi, kad pamiršo ar nenori kelti išblukusios vėliavos, o naujos dar neįsigijo.

Specialistai aplankė didžią dalį Plungės miesto gatvių, visas miesto centre esančias gatves bei dalį priemiestinių gyvenviečių. Savivaldybės specialistai fiksavo pažeidimus. Administracinio nusižengimo teisena pradėta 21 atveju. Asmenys, neiškėlę vėliavų, bus kviečiami į Savivaldybės administraciją aiškintis pažeidimo priežasčių. Jiems bus  taikomos administracinio poveikio priemonės. Taip pat primename, kad artimiausiu metu Lietuvos valstybės vėliava turi būti iškelta kovo 11-ą – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Vėliava iškeliama 7 valandą ir nuleidžiama 22 valandą.

Administracinių nusižengimų kodekso 519 straipsnis „Vėliavų iškėlimo tvarkos pažeidimas“ numato, kad Lietuvos valstybės vėliavos, užsienio valstybės, Europos Sąjungos ar tarptautinės viešosios organizacijos vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo dešimt iki dvylikos eurų ir baudą valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo dešimt iki šešiolikos eurų.

Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo dvylikos iki šešiolikos eurų ir valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo šešiolikos iki trisdešimt eurų.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.