Plungėje tvarką prižiūri ir viešosios tvarkos specialistai

2019-10-02

 

Plungės rajono savivaldybės administracijoje porą metų dirba du Juridinio ir personalo administravimo skyriaus viešosios tvarkos specialistai, kuriems pavesta kontroliuoti, kad būtų laikomasi Savivaldybės tarybos bei kitais teisės aktais patvirtintų taisyklių.

Specialistai sulaukia gyventojų skundų dėl ne vietoje pastatytų transporto priemonių, apžėlusių sklypų, ne pagal taisykles pasodintų ir negenimų gyvatvorių, dėl šunų vedžiojimo ar jų lojimo nakties metu, dėl atliekų, tvarkomų ne pagal reikalavimus, kitų atvejų. Šiais metais specialistai skyrė nuobaudas daugiau nei 200 pažeidėjų.

Nemažai protokolų surašyta automobilių vairuotojams dėl automobilių statymo per arti pėsčiųjų perėjų, pažeidžiant kelio ženklo „Sustoti draudžiama“ reikalavimus bei kitus Kelių eismo taisyklėse numatytus reikalavimus. Tokie nusižengimai vairuotojams užtraukia baudą nuo 30 iki 90 eurų. Daug  pažeidimų užfiksuota Plungės miesto centrinėje dalyje, vien J. Biliūno gatvėje, prie pirmo pastato, nustatyta daugiau nei 40 kelių eismo taisyklių pažeidimų parkuojant transporto priemones.

Tvarkos ir taisyklės  patvirtintos Savivaldybės tarybos sprendimais, tačiau ne visi gyventojai linkę jų laikytis. Pastebima, kad gyventojai viešose vietose vedžioja šunis be pavadėlio, nesurenka jų ekskrementų, kartais gyvūnus laiko netinkamomis sąlygomis. Gyventojai skundžiasi dėl triukšmo, prekybos viešosiose vietose neturint tam leidimo, aplinkos teršimo, sklypų nepriežiūros bei apleistų pastatų. Gyventojams bei miesto svečiams nemalonu lankytis ir poilsiauti pamėgtose vietose, kurių teritorijos prišiukšlintos, sulaužyti suoleliai, vedžiojami palaidi šunys. Dėl pažeidimų, susijusių su gyvūnais, administracinėn atsakomybėn patraukta daugiau kaip 10 asmenų, o už atliekų tvarkymo bei švaros taisyklių pažeidimus – 15 asmenų.

Atliekų surinkimo vietų mieste yra pakankamai, Telšių regiono atliekų tvarkymo centras sudarė atskirus grafikus į vairioms atliekoms išvežti, tačiau kartais žmonės šiukšlių maišus numeta šalia konteinerių. Panašiai ir garažų bendrijose į rengtose atliekų surinkimo aikštelėse, kuriose atliekos nerūšiuojamos, o metamos į vieną krūvą. Stambios atliekos, naudotos padangos kraunamos šalia konteinerių, taip pat –  ir statybinis laužas, šiferio lakštai, o tai daryti draudžiama. Tokias atliekas gyventojai patys turi išvežti į Jėrubaičių sąvartyną (Prancūzų kelias 8, Jėrubaičių k., Plungės r.),  kuriame  į rengta atliekų surinkimo aikštelė. Sąvartynas dirba kiekvieną dieną, šeštadienį ir sekmadienį bei švenčių dienomis 7.30 val. – 20.00 val., telefonas pasiteirauti 8 448 799 91.

Viešosios tvarkos specialistų tikslas nėra vien bausti. Dažnai gyventojai žodžiu į spėjami apie daromą nusižengimą. Tačiau yra ir piktybiškai vengiančių tvarkytis, nereaguojančių į pareigūnų pastabas ar paskirtą administracinę nuobaudą asmenų. Siekiant rajone tinkamai užtikrinti viešąją tvarką, specialistai turi galimybę naudotis garso ir vaizdo į rašymo aparatūra. Plungės mieste viešose vietose sumontuotos stacionarios vaizdo stebėjimo kameros, kuriomis šiemet užfiksuota daugiau nei 80 į vairių teisės pažeidimų, iš kurių daugiausia kelių eismo taisyklių ir viešosios tvarkos pažeidimai. Dažnai viešosios tvarkos specialistus galima matyti bendruose reiduose su kitų tarnybų pareigūnais: aplinkosaugininkais, policijos pareigūnais, seniūnais bei specialistais.

Norėdami, kad miestas ir rajonas būtų tvarkingas ir švarus, kiekvienas turime laikytis į statymų ir Savivaldybės sprendimais patvirtintų tvarkų bei taisyklių, gerbti savo gyvenamąją aplinką. Raginame rajono gyventojus būti geranoriškais, supratingais, rūpintis savo miesto bei rajono švara ir tvarka, teikti pagalbą vieni kitiems.

 

Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vyr. specialistas Antanas Gedrimas

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.